1-6 Haziran S Raporu

 1-6 Haziran S Raporu

S Raporu, 1-6 Haziran S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. 

Novidea, B Serisi finansmanda
30 milyon dolar fon sağladı

Brokerlerin, aracıların ve MGA’ların tüm dağıtım yaşam döngüsü boyunca operasyonel verimliliği ve büyümeyi yönlendirmesini sağlayan bulut tabanlı, veri odaklı bir platform sağlayıcısı olan Insurtech Novidea, İsrail Büyüme Ortakları (IGP) tarafından yönetilen B Serisi finansmanda 30 milyon dolar sağladı.

Devamını Oku

Türkiye Sigorta kurumsal web sitesini tekilleştirdi

Türkiye Sigorta; ortak iletişim dilinin sağlanması, müşterilerine ve iş ortaklarına daha iyi hizmet sunulması, daha işlevsel ve aranılan ürüne en hızlı ve kolay bir biçimde ulaşılabilmesi amacıyla kurumsal web sitelerini tekilleştirdi.

Devamını Oku

MAPFRE Sigorta CFO’su Erdinç Yurtseven
TSEV Yönetim Kurulu’nda

Türk sigorta sektörünün öncü şirketlerinden MAPFRE Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Yardımcısı (CFO) Erdinç Yurtseven, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın (TSEV) Yönetim Kurulu’na dâhil oldu.

Devamını Oku

Groupama Sigorta’nın yönetim kadrosu güçlenmeye devam ediyor

Global arenada 10 ülkede faaliyet gösteren ve Türkiye’de köklü bir mirasa sahip olan Groupama Sigorta’nın yönetim kadrosuna Mahmut Emre Bayram Teknik ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

Devamını Oku

BES yaşamın her dönemi için
güvence paketi olacak

Türkiye Sigorta Birliği’nin düzenlediği 10. Sigorta Haftası, büyüyen sigorta sektörünün gündeminin tartışıldığı Sigorta Buluşmaları ile devam ediyor. Bireysel Emeklilik Sistemi konusunda yeniliklerin değerlendirildiği panelde uzmanlar sistemin avantajlarına ve getirilerine değindi.

Devamını Oku

Türkiye Sigorta’da önemli atama

Türkiye Sigorta Otodışı Hasar Direktörü olarak görev yapan Kürşat Pedis, Hasar ve Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Devamını Oku

Corvus, C serisi uzatma turundan
15 milyon dolar daha aldı

Boston merkezli insurtech firması Covus Insurance, C Serisi fonlama turuyla toplam 100 milyon dolar topladıktan sonra, uzatma yoluyla 15 milyon dolar daha sağladığını açıkladı.

Devamını Oku

“Galatasaraylılar emeklilikte
aslanlar gibi yaşayacak”

Fibaemeklilik, Galatasaray Spor Kulübü ve Re-Pie Portföy Yönetim, Galatasaray taraftarına özel Galatasaray Emeklilik Planı’nı hazırladı.

Devamını Oku

Hippo, Cape Analytics ile ortaklığını duyurdu

ABD konut sigortasına odaklanan Kaliforniya merkezli bir sigorta teknolojisi olan Hippo, yeniden/sigorta veri analizi sağlayıcısı Cape Analytics (Cape) ile Hippo’nun otomatik mülk analizi yeteneklerini geliştirmek için ortaklık kurdu.

Devamını Oku

Demir Sağlık’tan Kocaeli Üniversitesi’ne
PCR testi desteği

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından korunmak kadar güvenilir teste en hızlı şekilde ulaşabilmek de önemli.  Demir Sağlık, Lastik-İş Sendikası iş birliği ile Kocaeli Üniversitesi’ne PCR testi desteği vererek, ülkemizin pandemi ile mücadelesinde katkıda bulundu.

Devamını Oku

Sompo’dan One Concern’e
45 milyon dolar daha yatırım

Japon dev Sompo Holdings, küresel dayanıklılık pazarını geliştirmek için One Concern ile stratejik ortaklığının bir sonraki aşamasını başlatmayı kabul etti.

Devamını Oku

Identify Türkiye’den KYC’ye hazırlanan
sigorta sektörü için yeni çözüm:
“Acente Yönetim Platformu”

Dijital dönüşüm, pandeminin de etkisiyle tıpkı perakende veya bankacılıkta olduğu gibi sigorta sektöründe de oyunun kurallarını hızla değiştiriyor.

Devamını Oku

10. Sigorta Haftası iki önemli panelle
son buluyor

Türkiye sigortacılık sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği, 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında düzenlediği “Sigorta Haftası”nın 10. yılında, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmaya yönelik panellerde, konularında uzman ve lider isimleri ağırlamayı sürdürüyor.

Devamını Oku

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne iki ödül

IDC Financial Services Summit 2021’de Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne iki ödül çıktı.

Devamını Oku

Sigorta sektörü pandemi sınavından tam not aldı

Türkiye’de sigortacılığın referans merkezi Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) bu yıl 10. kez düzenlediği, sigorta sektörünün en önemli buluşmalarından Sigorta Haftası, “Türkiye Doğal Afetlere Karşı Nasıl Hazırlanıyor? Sigorta Sektörü Bu Süreçte Nasıl Bir Rol Üstlenecek?” ve “Sigorta Sektörü Pandemide Nasıl Bir Sınav Verdi? – Trafik Sigortasındaki Son Gelişmeler” başlıklı iki panelle sona erdi.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir