14-21 Haziran S Raporu

 14-21 Haziran S Raporu

S Raporu, 14-21 Haziran S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz.

AXA pandeminin kadın sağlığı üzerindeki etkilerini yeni raporuyla ortaya koyuyor

Sigortacılık sektörüne öncülük eden AXA, pandeminin kadın sağlığı üzerindeki etkilerini incelediği yeni bir raporunda toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekiyor. AXA, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde de raporun izinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Devamını Oku

NN İyi Hayat, ‘Herkes için İyi Hayat’ diyor

Sağlıklı yaşam platformu ‘NN İyi Hayat’, nniyihayat.com üzerinden sunduğu sağlıklı yaşam önerileri ile kullanıcılarına pek çok alanda tavsiyeler verirken mobil uygulaması üzerinden sunduğu online doktor görüşme hizmetiyle de kullanıcılarını alanında uzman doktorlarla buluşturuyor.

Devamını Oku

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ bu yıl iki ayrı dijital sergi ile fotoğrafseverleri buluşturuyor

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergileme alan eserlerin bir araya geldiği dijital sergi fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu. Yarışmanın 15. yılı olması dolayısıyla, bugüne kadar ödül alan 66 eser de ‘15. Yıl Özel Sergisi’ başlığı altında ayrı bir dijital sergide bir araya getirildi.

Devamını Oku

‘JA StartUp Türkiye’ projesinin
kazananları belli oldu

Öğrenciler tarafından kentsel, tarımsal ve endüstriyel biyoatıkları petrokimyasal ürünlere alternatif olan yeni nesil yüksek katma değerli ve sürdürülebilir yapısal kimyasallara dönüştürerek temiz teknoloji sistemleri tasarlama amacıyla kurulan LL Material Factory isimli startup, 2021 European Enterprise Challenge’da Türkiye’yi temsil edecek.

Devamını Oku

Stratejik yatırımların sigortaları
Türkiye Sigorta’dan

2021’in ilk dört ayı itibarıyla 4 milyar 36 milyon 509 bin 267 TL toplam üretim ve yüzde 12.46 pazar payı ile liderliğini sürdüren Türkiye Sigorta, Türkiye’nin stratejik yatırımlarına güvence sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta, sigorta sektörünün
“En Değerli” ve “Türkiye’nin En Güçlü” markalarından biri oldu

Anadolu Sigorta, Uluslararası Marka Değerlendirme Kuruluşu Brand Finance’ın 2021 yılı Turkey 100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları araştırmasında, sektörünün en değerli markası oldu. Marka değerini her yıl artırarak listede yükselişte olan Anadolu Sigorta, bu yıl marka gücü skorunu en çok artıran marka olarak da “Türkiye’nin En Güçlü Markaları” arasında yerini aldı.

Devamını Oku

Allianz Türkiye’ye, Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri’nden iki ödül

Allianz Türkiye, Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde iki ödülün sahibi oldu. “En İyi Müşterinin Sesi” kategorisinde ‘Voice Of The Customer’ projesiyle altın ödüle layık görülen Allianz Türkiye, “Yılın En İyi Müşteri Deneyimi Takımı” kategorisinde ise gümüş ödül aldı.

Devamını Oku

AvivaSA, “Brand Finance” listesine göre
marka değerini yine yükseltti

200 yıllık köklü bir geçmişe sahip Ageas ve Sabancı Holding iştiraki olan AvivaSA, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in bu yılki “En Değerli 100 Türk Markası” listesinde bir önceki yıla göre yirmi sıra yükselerek 49. sırada yerini aldı.

Devamını Oku

Aksigorta’dan Babalar Günü’ne özel
PSA testi hediye

Aksigorta, Babalar Günü’ne özel olarak, acente ve erkek çalışanlarının yanı sıra kampanya döneminde Hayata Devam Sigortası’na sahip olacak tüm erkek müşterilerine PSA hizmeti hediye ediyor.

Devamını Oku

Sigortaya erişim kolaylaştırıldı
yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendi

SEDDK, Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmeliğin 16 Haziran 2021 tarihli ve 31513 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmasıyla pandemi nedeniyle farklılaşan tüketici talepleri ve sigorta şirketleri ile aracı kurumların ihtiyaçları doğrultusunda mesafeli satışın çerçevesinin netleştirildiğini ifade etti.

Devamını Oku

Paris merkezli insurtech Akur8’e
30 milyon dolar yatırım

Sigorta fiyatlandırmasını otomatikleştiren Paris merkezli insurtech firması Akur8, 30 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu kapattı ve toplam fonunu 42 milyon dolara çıkardı.

Devamını Oku

Anadolu Hayat Emeklilik’in “Gamesurance” Hackathon etkinliğine başvurular başladı

Anadolu Hayat Emeklilik’in, bu yıl ilk kez düzenlediği ödüllü “Gamesurance” Hackathon etkinliği başladı. Başvurular 30 Haziran’a kadar devam edecek. Dijital projeler geliştirmekten keyif alan üniversite öğrencileri, çalışanları ve inovatif fikirlere sahip tüm yazılımcı ve tasarımcı gençlerin başvurabileceği etkinlik 9-11 Temmuz’da online olarak düzenlenecek.

Devamını Oku

Allianz Türkiye ve Allianz Motto Müzik,
gençlere sigortanın önemini müzikle anlatıyor

Gençlere sigortayı eğlenceli bir dille anlatmak isteyen Allianz Türkiye, Allianz Motto Müzik ile el ele verdi; 4 farklı branştan sigorta ürününü 4 farklı müzik türüyle harmanlayarak gençlerle buluşturmak üzere stüdyoya girdi. Ortaya çıkan “Yanında” isimli albümün ilk şarkısı ‘Yuvam’ Apple Music ve Spotify’da yerini aldı.

Devamını Oku

Yapay zeka insurtech Tractable,
60 milyon dolar fon topladı

Sigortacılara kaza ve felaket kurtarma konusunda yardımcı olan bir yapay zeka şirketi olan Tractable, Insight Partners ve Georgian liderliğindeki D Serisi yatırım turunda 60 milyon dolar topladı.

Devamını Oku

Aksigorta’ya Turkey Customer Experience Awards’tan iki ödül

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde ödül kazanmaya devam eden Aksigorta, Turkey Customer Experience Awards’ta müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya yönelik projeleri ile iki farklı ödülün sahibi oldu.

Devamını Oku

EY Türkiye Denetim Bölümü Başkanlığı’na
Damla Harman atandı

EY Türkiye Denetim Bölümü Şirket Ortağı Damla Harman, 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla EY Türkiye Denetim Bölümü Başkanı olarak atandı

Devamını Oku

Finansal zararların teminatı için
Beyan ve Taahhütler Sigortası şart

Pandemi ile birlikte gündemde sıkça yer alan şirket birleşme, satın alma ve halka arz işlemleri ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi veren IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Murat Çiftçi, “Birleşme ve satın alma işlemlerinde hedef şirket hakkında verilen beyan ve taahhütlerden doğacak olası finansal zararları Beyan ve Taahhütler Sigortası ile (Warranties and Indemnities) teminat altına almak mümkün. Bunun hem alıcı hem de satıcı için önemli avantajları var” dedi.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir