18-23 Mayıs S Raporu

 18-23 Mayıs S Raporu

S Raporu, 18-23 Mayıs S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. 

Aksigorta’nın online
sigorta sözlüğü yayında

Aksigorta, müşterilerinin sigortacılık işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için sigorta sözlüğünü hayata geçirdi. Online sigorta sözlüğü ile Aksigorta, kendine özgü bir jargona sahip olan sigortacılık kavramlarının çok daha anlaşılabilir olmasını sağladı.

Devamını Oku

AXA Sigorta gençlerle birlikte
insanlığın gelişimi için hareket ediyor

AXA Sigorta “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz” mottosuyla gençleri desteklemek, yeni çalışmalar için onlara ilham vermek ve geleceği onlarla birlikte tasarlamak için bir süre önce hayata geçirdiği çalışmalarına tam hız devam ediyor.

Devamını Oku

Sigorta sektörüne yenilikçi bakış: Arex Sigorta

Arex Sigorta, yenilikçi bakış açışıyla Sigorta sektörüne Nisan 2021’de katıldı. Pandemi gölgesi altında geçen 2021 yılının zorlu ekonomik ve sosyal şartlarında kurulan Arex Sigorta, hissedarlarının Türk Sigorta sistemine inancı ve Türkiye’ye olan bağlılığıyla, sigorta sektörüne deneyimli ve yetkin bir kurucu kadro ile giriş yaptı. Arex Sigorta, 2021 yılında SEDDK’nın faaliyet ruhsatı yeterliliklerini de tamamlayan ilk sigorta şirketlerinden biri oldu.

Devamını Oku

Hippo ve Metromile, yeni nesil sigorta
sağlamak için birleşiyor

Heyecan verici yeni bir ortaklık, insurtech’in unicornları Metromile ve Hippo’nun müşterilere yeni nesil otomobil ve ev sigortası sağlamak için işbirliği yaptığını görecek.

Devamını Oku

Waffle finansman turunda 5 milyon dolar topladı

New York merkezli bir insurtech şirketi olan Waffle, BetterLabs Ventures ve Techstars’ın katılımıyla Verve Ventures liderliğindeki bir tohum fonu turunda 5 milyon dolar topladı.

Devamını Oku

Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası’na
koronavirüs teminatı

Türkiye’nin lider seyahat sitesi Enuygun’un, ALLIANZ iş birliği ile gerçekleştirdiği Seyahat Sağlık Sigortası teminatına, pandemi nedeniyle geçirilebilecek hastalıklar da eklendi.

Devamını Oku

Benli: BES’teki yeni düzenlemelerle
yarınlara daha umutla bakıyoruz

18 yaş altı nüfusumuzun Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınmasına ilişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, 18 yaş altı nüfusun sisteme girmesine imkân tanınmasının, BES’i yeni bir boyuta taşıyacağının, sektöre ve ülke kalkınmasına olumlu yönde destek olacağının altını çizdi.

Devamını Oku

Trafik sigortasında doğru bilinen yanlışlar

Trafik sigortasında bedeni hasarlarda tazminat ödemesi ile ilgili bir standart tablo oluşturularak bu tabloya göre tazminat ödenmesi düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülüyor.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir