19-25 Nisan S Raporu

 19-25 Nisan S Raporu

Artık ”S Raporu” adlı yepyeni bir konsept ile karşınızdayız. Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. Sadece S Raporu haberi mail adresinize gelsin istiyorsanız. Hemen abone olun butonunu tıklayın.

AXA Bağımsız Yaşam Hattı

AXA Sigorta, özellikle pandemi ile birlikte dijitalleşen dünyada bağımsız yaşamayı desteklemek amacı ile AXA Bağımsız Yaşam Hattı’nı hayata geçirdi.

Devamını Oku

Aksigorta, başarılı acentelerini ödüllendirdi

Aksigorta, acentelerinin 2020 yılının son çeyreğinde yaptığı çekiliş kampanyasını sonuçlandırdı. Trafik dışı segmentlerde büyüme ve sağlık segmentinde elde edilen yeni iş hedeflerini tutturan Aksigorta acenteleri, çekiliş sonucu ile 1 yıllık araba kullanımı ve 30 adet iPhone 12’nin sahibi oldu.

Devamını Oku

Allianz yaşlı ve çocukların yanında olmayı hedefliyor

Allianz Türkiye, sağlık sigortaları alanında hayata geçirdiği fark yaratan uygulamalarıyla sigortalılarının yaşamlarının her anında yanında olmaya devam ediyor. “İkinci Bahar” programı ile ileri yaştaki sigortalılarına hayatlarını kolaylaştıracak hizmetler sunan Allianz, “Çocuğum Evimde Güvende” kitiyle bebekleri ev kazalarına karşı korumayı hedefliyor.

Devamını Oku

 

Generali Sigorta’dan hasarsızlık indirimini koruma

Poliçesi yürürlükte olan ve yeni poliçeye sahip olacak sigortalılar, 19 Nisan’dan itibaren olası bir hasar durumunda; onarım için Generali Sigorta’nın “Prestij Servisleri”ni tercih etmeleri ve 1 adet ile sınırlı olmak kaydıyla, yenileme yılında aynı hasarsızlık indirim oranından faydalanacak.

Devamını Oku

AvivaSA’nın kurumsal sosyal sorumluk projesi ‘Her Yaşta’ ilk ödülünü aldı

AvivaSA, İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen MIXX Awards Türkiye’den ödülle döndü.  Kurumsal sosyal sorumluluk projesi Her Yaşta’nın “Yaşı Yok” farkındalık kampanyası MIXX Awards Türkiye’nin Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri kategorisinde Bronz MIXX ödülünün sahibi oldu.

Devamını Oku

BNP Paribas Cardif, “Kriz Döneminde Sigorta ile Koruma ve Planlama” anketinin sonucunu açıkladı

(Protect & Project Oneself in Times of Crisis) konusunda global geniş çaplı bir anket* düzenledi. Anket sonuçları, Türk katılımcıların Avrupalılara kıyasla gelir kaybı ve sağlık alanında daha endişeli olduğunu gösterdi. Öte yandan, Türkiye’den ankete katılanların % 64’ü salgının etkilerinin üç yıldan daha az süreceğini düşünüyor.

Devamını Oku

Kenya merkezli startup Pula’dan Afrikalı çiftçilere sigorta

Kenyalı çiftçi Waki Munyalo’nun mercimek hasadı geçen yıl alışılmadık derecede düşük yağış nedeniyle dörtte üç oranında küçüldüğünde, daha önce çoğu Afrikalı çiftçinin kullanamadığı basit bir çare olan sigorta sayesinde felaket önlendi.

Devamını Oku

Atilla Benli’den sigortacı olmak isteyen üniversitelilere önemli tavsiyeler

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Atilla Benli; Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nin 05-09 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlemiş olduğu Paraşüt Kariyer Fuarı’nda üniversite öğrencileriyle online platformda bir araya geldi. Benli, sigortacı olmak isteyen üniversite öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulundu. 

Devamını Oku

Fransız insurtech Alan, 1.6 milyar dolar değere ulaştı

Fransız sağlık hizmetleri insurtech uygulaması Alan, en son Series D finansman turunun ardından 1,4 milyar euro(1,68 milyar dolar) değerine ulaştı.

Devamını Oku

Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Allianz Teknik deprem konusundaki farkındalık çalışmaları kapsamında çocuklarla bir araya geliyor. Allianz Türkiye’nin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi kapsamında 19, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinde, İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van illerindeki çocuklara yönelik çevrimiçi atölyeler düzenleniyor.

Devamını Oku

Aksigorta’dan Bambaşka Sigortacılık Akademisi

Sigorta sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Aksigorta, sektörün gelişimini desteklemek ve daha ileriye taşımak amacıyla ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ eğitim projesini hayata geçirdi.

Devamını Oku

MetLife, Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın ‘JA StartUp Türkiye’ programı ile üniversiteli gençlere girişimciliğin yolunu açıyor

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, özellikle çocukların ve gençlerin gelişimlerine odaklanan projelere yaptığı katkılarla öne çıkan MetLife Türkiye; MetLife Vakfı’nın finanse ettiği ve MetLife gönüllüleri ile EMEA bölgesinde uzun yıllardır uyguladığı ‘LifeChanger’ projesini bir adım öteye taşıyor.

Devamını Oku

 

Sigorta Cini yeni adresinde

Mahallenizin Sigortacısı sloganıyla yola çıkan ve  Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen sigorta karşılaştırma sitelerinden biri olan Sigorta Cini, artık yeni adresinde hizmet vermeye başladı.

Devamını Oku

Quick Sigorta 2,5 milyar liraya yaklaşan bilanço ile ilk 10 şirket arasında

Quick Sigorta 2020’yi 514 milyon lira özkaynak büyüklüğü ve 2 milyar 472 milyon lira bilanço büyüklüğü ile kapattı.

Devamını Oku

Insurtech Archipelago yeni fonla 34 milyon dolar topladı

Yapay zeka odaklı teknoloji ve veri analizi şirketi Archipelago, daha önceki yatırımcılardan gelen güçlü taleple Scale Venture Partners liderliğindeki B Serisi finansman turunda 34 milyon dolar topladı.

Devamını Oku

Fransız online sürüş okulu Ornikar insurtech’e dönüştü

Sürücü eğitimi ve yol güvenliği kuruluşu, hizmetlerini genişletmek için 120 milyon dolar sermaye topladı ve kendi sigorta ürünlerini piyasaya sürüyor.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir