22-29 Haziran S Raporu

 22-29 Haziran S Raporu

S Raporu, 22-29 Haziran S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz.

“Trafik sigortasında maliyetler azaldıkça
poliçe fiyatları düşüyor”

Trafik sigortasında değişiklik içeren kanun tasarısının yasalaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli “Sigorta sektörümüzün amiral gemisi durumunda olan trafik sigortasında vatandaşların tazminatlarını en hızlı ve en şeffaf şekilde alabilmelerinin önü açıldı. Ayrıca sigorta şirketlerimizin maliyetlerinin azalması ile poliçe fiyatlarında aşağı yönlü hareketler gözlenmeye başladı” dedi.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta, Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde “juno” ile Gümüş Ödül’ün sahibi oldu

Anadolu Sigorta, global ödül organizasyonu Awards International’ın Türkiye’de ilk defa düzenlediği Turkey CX Awards 2021- Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde Ürün/Hizmet Geliştirme kategorisinde “juno” ile “Gümüş” ödül kazandı.

Devamını Oku

Allianz Türkiye’den
“İstanbul’u Koşuyorum”a destek

Son 4 yıldır İstanbul Maratonu’nda iyilik peşinde koşan Allianz Türkiye, şimdi de sağlıklı bir yaşamı teşvik etmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “İstanbul’u Koşuyorum” organizasyonunu destekliyor. Her etabı İstanbul’un farklı lokasyonlarında gerçekleştirilecek etkinlik, 3 Temmuz’da “Kadınlar Koşusu” ile başlıyor.

Devamını Oku

Türkiye Sigorta ve Türkiye Emlak Katılım Bankası güçlerini birleştirdi

Türkiye Sigorta ve Türkiye Emlak Katılım Bankası beş yıllık münhasır acentelik anlaşması yaptı. Bu iş birliği ile; Türkiye Sigorta’nın katılım sigortacılığı esaslarına uygun elementer, hayat sigortaları ve emeklilik ürünleri 5 yıl boyunca Emlak Katılım Bankası şubelerinden satın alınabilecek.

Devamını Oku

MetLife, Teknoloji Desteğim Ferdi Kaza Sigortası ile KOBİ’lerin yanında

MetLife Emeklilik ve Hayat’ın KOBİ’lere özel olarak hazırladığı ‘Teknoloji Desteğim Ferdi Kaza Sigortası’ kapsamında KOBİ’ler kazalara karşı finansal güvence edinirken ‘İşime Destek’ asistans paketi ile dijital kimlik koruma ürünü DataPal, Teknoloji Danışmanlığı, Uzaktan Erişim Hizmeti, Hibe ve Teşvik Danışmanlığı ve çeşitli markaların indirimlerinden oluşan zengin bir hizmet paketine sahip oluyor.

Devamını Oku

Cigna’dan ebeveynlere
“Mükemmel Veli Başarı Belgesi”

Pandemi döneminde de müşterilerinin her zaman yanında olmak adına ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmeyi sürdüren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, “Hayat Boyu Birlikte” söylemi ile hayatın içinden projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Sigorta karşılaştırma platformu, egzoz gazı emisyonunu azaltmak için harekete geçti

Dijital sigorta platformu sigortaladım.com, trafik sigortası satın alan herkese araç muayene istasyonlarında egzoz gazı emisyon ölçümü hizmetini ücretsiz sunacağını duyurdu. Platform, başlattığı bu kampanya ile araç sahiplerinin çevre bilincini artırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

Taraftar birikim yaparken spor kulübü kazanacak

İyi bir futbol takipçisi olduğunu belirten İstinye Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Levent Sümer, Fibaemeklilik, Re-Pie Portöy Yönetimi ve Galatasaray Spor Kulübü ile birlikte hayata geçirilen “Galatasaray Emeklilik Planı” projesinde tüm kurumlarla beraber çalıştıklarını ve taraftarlar birikim yaparken, spor kulübünün de kazanacağını söyledi.

Devamını Oku

Türkiye’de sağlık sigortası bulunan 4 milyon kişinin %60’ı Marmara Bölgesi’nde

Pandemi sürecinin sağlığın önemini bir kez daha hatırlatmasıyla birlikte, artan riskler karşısında bilinçlenme, sigorta sektörüne olumlu etkilerini sürdürüyor. Sağlık sigortalarında 2020 yılında, 2019 yılına oranla yüzde 18,5 oranında prim üretimi artışı gerçekleşirken, sağlık sigortası yaptıranlarda 30’lu yaşlar ön plana çıkıyor.

Devamını Oku

Allianz Motto Hareket Türkiye’deki tüm çocukları harekete çağırıyor

Allianz Türkiye’nin sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine katkı sağlama hedefiyle hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk programı Allianz Motto Hareket, birbirinden eğlenceli videolarıyla Türkiye’deki tüm çocukları harekete çağırıyor.

Devamını Oku

Aksigorta’ya
‘Mükemmel Müşteri Deneyimi’ ödülü

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam eden Aksigorta, A.C.E Awards’ta ‘Mükemmel Müşteri Memnuniyeti- Elementer Sigorta A Kategorisi’nde Diamond ödülün sahibi oldu.

Devamını Oku

Fundación MAPFRE’den toplam 300 bin euro’luk Ignacio H. Larramendi hibe desteği için çağrı

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı); obeziteyi önleme, fiziksel egzersize teşvik, sağlık yönetimi ve uzun yaşam gibi sağlıkla ilgili projeleri desteklemek amacıyla değerlendireceği toplam 300 bin euro’luk Ignacio H. Larramendi araştırma hibeleri için başvuru çağrısı yaptı.

Devamını Oku

Aksigorta “dijital riskler” konusunda farkındalığı artırmaya devam ediyor

Aksigorta, dijitalleşen dünyanın daha güvenli bir yer olması hedefiyle hayata geçirdiği Dijital Güvenlik Platformu ile dijital riskler konusunda farkındalığı artırmaya devam ediyor. Yedi ayda 533 bin farklı kişi, 638 bin defa platformu ziyaret ederken, 500’den fazla başvurunun yapıldığı toplam 13 eğitim serisi gerçekleştirildi.

Devamını Oku

MetLife, 2030 yılına kadar toplumsal ve çevresel etki yatırımlarına 500 milyon dolar değerinde kaynak sağlayacak

MetLife’ın son sürdürülebilirlik raporunda, şirketin iş yerinde ve toplumda çeşitliliği, adaleti ve katılımı teşvik amaçlı eylemlerine vurgu yapılıyor.

Devamını Oku

‘Türkiye Sigorta Acente Akademi’ sektörün geleceği için değer oluşturacak

Türkiye Sigorta, acentelerinin performanslarını artıracak ve çalışmalarını destekleyecek eğitim programlarını, Marmara Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiği ‘Türkiye Sigorta Acente Akademi’ çatısı altında güçlü şekilde sürdürecek.

Devamını Oku

Sigorta sektörünün geleceği
“Değer Katanlar”a emanet

Pandemiyi yönetmek sadece ekonomik süreçler ile başetmek anlamında değil, bir çok sektör için algı ve itibar açısından da bir kriz yönetimi konusu haline dönüştü. Sigorta sektörünün anlık gelişen ihtiyaçlara uygun dinamik, çevik ve çözüm odaklı tavrı ise, bu süreçte tüketicisindeki algısını oldukça olumlu yönde etkiledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin robotik fon uygulaması
AkıllıBES Allianz’lıların hizmetinde

Yatırım davranışlarını anlayarak en uygun emeklilik fonunun seçilmesini sağlayan robotik fon uygulaması AkıllıBES’ten artık Allianz Türkiye’nin bireysel emeklilik müşterileri faydalanabilecek.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir