24-30 Mayıs S Raporu

 24-30 Mayıs S Raporu

S Raporu, 24-30 Mayıs S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. 

Sigorta sektöründe hasar tamir yılı

KPMG Türkiye, sigorta sektöründe 2020 görünümünü ve 2021 beklentilerini araştırdı. ‘KPMG Türkiye Perspektifinden Sigorta Sektörüne Bakış’ başlıklı rapora göre pandemide daralan sektörün 2021’de güçlü bir geri dönüş yapması bekleniyor. 2021 sektörün ‘tamir yılı’ olacak.

Devamını Oku

 

Tamamliyo.com; görüntü işleme teknolojisi ile sağlık sigortası fiyatlandırıyor

Tamamliyo.com, geliştirdiği yüz tanıma teknolojisiyle kişisel veri paylaşmadan sadece tek bir fotoğraf ile tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi alınabileceğini duyurdu.

Devamını Oku

 

Allianz’ım mobil uygulaması yenilendi

“Allianz Seninle” yaklaşımını tüm iş süreçlerine entegre eden Allianz Türkiye, pandeminin etkisiyle evde daha çok vakit geçirilen bu günlerde “Allianz’ım” mobil uygulamasını yeniledi.

Devamını Oku

“Sigortacıların Haftası”

Türkiye sigortacılık sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği, “Sigorta Haftası”nın 10. yılında, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmaya yönelik panellerde, konularında uzman ve lider isimleri ağırlayacak.

Devamını Oku

Boost, Seri B finansmanında
20 milyon dolar topladı

ABD New York merkezli B2B dijital sigorta platformu Boost, platformunun, yeni ürün geliştirmenin ve ortak pazarlamasının büyümesini desteklemek amacıyla 20 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı.

Devamını Oku

İngiliz sigorta ve reasürans şirketi BMS Türkiye’de faaliyete geçiyor

Londra merkezli bağımsız sigorta ve reasürans brokeri BMS, İstanbul’da BMS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş’nin (“BMS Türkiye”) açılacağını duyurdu. BMS CEO’su Nick Cook, “BMS Türkiye’nin kurulması bir bütün olarak BMS adına önemli bir dönüm noktası” dedi.

Devamını Oku

İsveçli start-up Haidrun’dan
sigortacılara blockchain platformu

İsveçli teknoloji şirketi Haidrun, sigortacıları ve reasürörleri hedefleyen kurumsal bir blockchain platformu başlattı.

Devamını Oku

AXA Sigorta İTÜ Çekirdek’te geleceği şekillendiren girişimlere destek veriyor

Sigorta sektörüne yenilikçi vizyonu, güçlü teknolojik altyapısı ve küresel bilgi birikimiyle öncülük eden AXA Sigorta, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile iş birliği yaptı.

Devamını Oku

EY Girişimci Kadın Liderler Programı
2021 başvuruları başladı

EY (Ernst & Young) Türkiye, Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2021 dönemi başvuru sürecini başlattı.

Devamını Oku

Euler Hermes’te üst yönetim
kadroları yenileniyor

Dünyanın önde gelen alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Covid-19 sonrasına yeni bir üst yönetim kadrosuyla hazırlanacak.

Devamını Oku

Türkiye Sigorta Akademi eğitimlere
hız kesmeden devam ediyor

Türkiye Sigorta çatısı altında eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan “Türkiye Sigorta Akademi” 2021 yılı ilk çeyreği itibarıyla toplam 38.000 saatlik çalışan ve paydaş eğitimi verdi.

Devamını Oku

AvivaSA’dan “Her Yaşta Fonu”

AvivaSA, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi “Her Yaşta” kapsamında  Sivil Toplum için Destek Vakfı ile, yaşlanma ve yaşlılıkla ilişkili çalışmaları desteklemek amacıyla “Her Yaşta Fonu” adında bir hibe programı başlatıyor.

Devamını Oku

Lloyd’s, dünyanın en gelişmiş
dijital sigorta pazarını kuruyor

Lloyd’s, International Underwriting Association (IUA) ve Lloyd’s Market Association (LMA) kurulları, “dünyanın en gelişmiş dijital ve teknoloji liderliğindeki sigorta pazarı” dedikleri şeyi inşa etmek için DXC Technology ile ortaklığa girdiler.

Devamını Oku

Sigorta Haftası’nda alanında lider isimler
bir araya gelecek

Her yıl mayıs ayının son haftasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Sigorta Haftası’nın 10’uncu yılında sigorta bilincini ve farkındalığını artırmaya yönelik, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yapılacak olan sigorta buluşmalarında alanında lider isimler bir araya gelecek.

Devamını Oku

DASK sigortalılara 900 milyon lira
hasar ödemesi yaptı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Zorunlu Deprem Sigortası yaptırma oranının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 seviyesinde arttığını açıkladı.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir