26 Nisan – 2 Mayıs S Raporu

 26 Nisan – 2 Mayıs S Raporu

”S Raporu, 26 Nisan – 2 Mayıs S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. Sadece S Raporu haberi mail adresinize gelsin istiyorsanız. Hemen abone olun butonunu tıklayın.

AvivaSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “En Yenilikçi
50 İK Lideri” arasında

AvivaSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, Fast Company Dergisi’nin açıkladığı “En Yenilikçi 50 İK Lideri” listesinde yer aldı.

Devamını Oku

O sektörlerin içinde ‘sigorta sektörü’ de var!

Şirketlerin karşılaştığı veri ihlallerinin %80’ini şifre odaklı saldırılar oluşturuyor. Yapılan araştırmalar hukuk, sigorta ve medya sektörlerinin %20 oranında şifre güvenliğine önem verdiğini aktarırken WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, şirket çalışanlarının sıklıkla düştüğü 5 şifre hatasını sıralıyor.

Devamını Oku

Cigna tamamlayıcı sağlık sigortasıyla
pandemide de hizmet veriyor

Pandeminin hayatımıza girmesiyle ve ülkemizde vaka sayılarının artmasıyla birlikte birçok kişinin en büyük önceliği sağlık olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Sektöre taze kan ‘AREX Sigorta’

AREX Sigorta, zorunlu trafik sigortası haricinde hayat dışı sigorta branşlarında faaliyet gösterebilmek için SEDDK’dan faaliyet ruhsatı aldı.

Devamını Oku

Girişimcilik 101: Girişimcilik Adımları ve Fırsatları Semineri

İTÜ Çekirdek #InsurTech Programı kapsamında düzenlenecek “Girişimcilik 101: Girişimcilik Adımları ve Fırsatları” semineri başlıyor.

Devamını Oku

Allianz, HackZone Scale Up Accelerator ile startup’larla iş birliğini güçlendirmeye
devam ediyor

Sektörde uygulama ara yüz programlarını startup’lara açarak kodlama odaklı bir program yürüten ilk şirket olan Allianz, HackZone Scale Up Accelerator programı ile girişimcilerle iş birliğini güçlendirme yolunda bir adım daha attı. Startup’ların girişimlerini hızlandırma hedefiyle hayata geçirilen 6 aylık destek programına 24 Mayıs tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Devamını Oku

Uluslararası insurtech’ler büyüme için Avustralya’yı hedefliyor

Uluslararası insurtech’ler, yerel pazarın “cazip fırsatları” sayesinde Avustralya’ya akın ediyor.

Devamını Oku

Belçikalı insurtech Qover
25 milyon dolar fon sağladı

Dijital B2B sigorta çözümlerinde lider olan Belçikalı insurtech Qover, dünya çapında genişlemeyi desteklemek için B Serisi turunda 25 milyon dolar topladı.

Devamını Oku

Özgür Obalı: Siber riskleri en aza indirmek için sigortalanmak son derece önemli

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), sektörün düzenleyici kurumu SEDDK ile ortak hareket ederek, sigortacılığın dijitalleşmesi ve hizmet kalitesinin artması yönünde yoğun şekilde çalışıyor. TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı: “Dijitalleşme ile hayatımıza giren siber riskleri en aza indirmek için sigortalanmak son derece önemli. Riskten korunmanın yolu sigortadan geçiyor.” dedi. 

Devamını Oku

15 Maddede We Are Social Nisan 2021 Raporu

Tüm dünyanın dijital verilerini içeren ve dijital verilerine dair güncel tabloyu sunan “We Are Social Digital Report Nisan 2021” raporu geçtiğimiz hafta yayımlandı. 200 sayfalık rapor dünyanın ve Türkiye’nin dijital eğilim ve hareketlerini ortaya koyuyor. 

Devamını Oku

InsurTech yatırımları rekor kırıyor

Sigorta brokeri Willis Towers Watson’dan (WTW) gelen yeni veriler, insurtech sektöründeki küresel yatırımın 2021’in ilk çeyreğinde 2,55 milyar dolarlık yeni bir üç aylık rekora ulaştığını gösteriyor.

Devamını Oku

Anadolu Hayat Emeklilik’in aktif büyüklüğü
36 milyar liraya yaklaştı

Anadolu Hayat Emeklilik, 2021 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Bireysel emeklilik fon büyüklüğü toplamında özel emeklilik şirketleri arasındaki sektör liderliğini sürdüren şirket, geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü yüzde 29,5 oranında artırdı. 

Devamını Oku

ABD’de göçmenlere özel sigorta sunan
insurtech Sigo

Sigo, ABD’nin yetersiz hizmet alan göçmen halklara yönelik otomobil sigortası pazarına yardımcı oluyor. Auto insurtech Sigo, ABD’nin Latinx ve göçmen topluluklarının sigorta ihtiyaçlarını karşılama misyonuyla hareket ediyor.

Devamını Oku

Arturo, B Serisi finansman turunda
25 milyon dolar topladı

Yapay zeka (AI) ve derin öğrenme mülk analitiği şirketi Arturo, RPS Ventures ve mevcut yatırımcılar Crosslink Capital ve IAG Firemark Ventures’ın katılımıyla Atlantic Bridge Capital liderliğindeki B Serisi finansman turunda 25 milyon dolar topladı.

Devamını Oku

AvivaSA, hayat branşında sektör ortalamasının üzerinde büyüdü

AvivaSA, 2021 yılı ilk çeyreğinde hayat branşında yüzde 27 ile sektör ortalamasının üzerinde büyürken, hayat ve kaza prim üretimindeyse yüzde 24 büyümeyle 406 milyon TL’ye ulaştı.

Devamını Oku

Aksigorta’ya IDC CIO Ödülleri’nde
3 kategoride 7 farklı ödül

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde ödül kazanmaya devam eden Aksigorta, IDC CIO Türkiye Ödülleri’nde 3 farklı kategoride 7 ödüle layık görüldü. 

Devamını Oku

Ever Given’in yarattığı hasar
5 Mayıs’ta masaya yatırılıyor

IUC Group sigorta sektörünün çeşitli alanlarında düzenlediği eğitim ve seminer programlarına yeni bir tanesine daha imza atıyor.

Devamını Oku

Pandemi sigorta ihtiyaç ve çözümlerini
yeniden şekillendiriyor

EY Sigortacılık Sektörü 2021 Görünümü Raporu’na göre; küresel sigortacılık sektörünün pandeminin yarattığı değişimi, yeni normal ve farklı pazar ihtiyaçları doğrultusunda dönüşüm için bir fırsat olarak görmesi gerekiyor. Raporda, gelecek dönemde sektörde alternatif sermayenin çoğalması ve sektör oyuncularının somut getiri ve sürdürülebilir büyüme hedeflemesi ile birleşme ve satın alma faaliyetlerinde artış yaşanabileceği ifade ediliyor

Devamını Oku

Türkiye Sigorta ilk çeyrekte liderliğini sürdürdü

Sigorta ve emeklilik sektörünün lider şirketleri Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik, 2021 yılının ilk çeyreğinde de güçlü finansal sonuçlara imza atmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir