3-9 Mayıs S Raporu

 3-9 Mayıs S Raporu

”S Raporu, 3-9 Mayıs S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz. 

Aksigorta, acentelerinin İşçi Bayramı’nı
hediye çeki ile kutladı

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla ürün ve hizmetlerini geliştiren Aksigorta, evlerinden çalışmayı sürdüren acentelerini yaptığı sürprizlerle desteklemeye devam ediyor.

Devamını Oku

Cosure Teknoloji’de üst düzey atama

CoSure Teknoloji CEO ve Yönetim Kurulu Üyeli’ğine Şule Şentürk atandı.

Devamını Oku

MetLife Kritik Hastalıklar Ferdi Kaza Sigortası ile finansal güvence sağlıyor

MetLife Emeklilik ve Hayat, kritik hastalıklara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi bugünden güvence altına almanız için Kritik Hastalıklar Ferdi Kaza Sigortası ile her an yanınızda. Üstelik şimdi Dört Dörtlük Asistans hizmeti kapsamındaki online randevu sistemiyle kolayca hizmet alınabiliyor.

Devamını Oku

Çinli Insurtech Waterdrop New York’ta
halka arz oluyor

Çinli online sigorta teknolojisi şirketi Waterdrop Inc., New York Borsası’ndaki halka arzda 360 milyon dolara kadar para toplamayı hedefliyor.

Devamını Oku

Altıngöz: ‘Sigorta sektöründe mevzuat
yeniden düzenlenmeli’

Pandemi gölgesi altında olmasına rağmen sigorta sektörünün 2020 yılını oldukça iyi rakamlarla tamamladığını ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Altıngöz, Türkiye ekonomisine zorlu şartlarda dahi katma değer yaratan sigortacılık sektöründe, mevzuatın yeniden düzenlenmesi ve tek bir çatı kanun altında toplanmasının, sektörün gelişimi açısından oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

Devamını Oku

Allianz Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik’e üst düzey atama

Allianz Türkiye’de Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Ekibi’nin liderliği pozisyonuna Fisun Koç Doğan atandı.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta çalışanlarına ve istihdama katkısını sürdürüyor

Pandemi döneminde insan kaynakları süreçlerini geliştirmeyi sürdüren Anadolu Sigorta, çalışan sayısını da artırarak hem istihdama hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam ediyor. Pandeminin başlangıcı itibarıyla insan kaynakları uygulamalarında çalışanlara yönelik çeşitli programlar hayata geçiren şirket, çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı da önceliklendiriyor.

Devamını Oku

Quick Sigorta’dan Basiretli Tacir vurgusu

Finansal Sigortalar başta olmak üzere sigorta ürünleriyle işletmelerin her daim yanında olan Quick Sigorta, iş dünyasına getirdiği birçok yeniliğe yepyeni bir ürün grubunu daha ekledi.

Devamını Oku

Fundación MAPFRE ve KAÇUV’dan kanser hastası çocuklar için yeni hikâye kitabı

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı) ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) birlikte hayata geçirdiği Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı portalı, yeni içeriklerle zenginleşiyor. Çocuk kanseri hakkında ailelerin ihtiyaç duydukları tüm bilgilerin yer aldığı portalda, çocuklara özel hikâye kitapları da yer alıyor. Portala son eklenen kitap “Umutlu Bir Bulut Hikâyesi” adını taşıyor.

Devamını Oku

CEO’lar büyüme için veri ve teknoloji yatırımlarına odaklandı

EY 2021 CEO Araştırması’na göre; CEO’lar gelecek 12 aylık dönemde veri ve teknolojiye büyük ölçekli yatırımlar yapmayı planlıyor. Araştırmada, veri güvenliği ve tüketici güvenini güçlendirmeye yönelik aksiyon alınmaması halinde veri teknolojilerinin beraberinde getirdiği yeniliklerden yeterli fayda sağlanamayacağı ve dönüşüm çabalarının olumsuz etkilenebileceği belirtiliyor

Devamını Oku

Atilla Benli: “BES’te dijital dönüşüm”

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “BES’te yeni bir döneme adım atıyoruz. BES, güncel piyasa koşullarına uygun ve esnek bir yatırım aracına dönüşüyor” dedi.

Devamını Oku

Sigorta dolandırıcılığı ile mücadele eden
Shift Technology yatırım aldı

Yapay zeka teknolojilerini kullanarak sigorta dolandırıcılığı ile mücadele eden Shift Technology, 220 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım sonrası 1 milyar dolar değerlemeyi aşan girişim unicorn oldu.

Devamını Oku

InsurTech Sprout.ai 8 milyon sterlin topladı

Sigorta tazminat taleplerinin sadece 24 saat içinde çözülmesini sağlayan InsurTech Sprout.ai, Seri A fonunda 8 milyon sterlin topladı.

Devamını Oku

SCOR, dijital talep yönetimi çözümlerinde insurtech Snapsheet ile iş ortaklığına gidiyor

Global reasürör SCOR, müşterilerine uçtan uca bir hasar yönetimi platformuna, dijital ödeme platformuna, motor sanal değerlendirme teklifine ve üçüncü taraf entegrasyonlarına erişim sağlayacak yeni bir stratejik ortaklık duyurdu.

Devamını Oku

Aksigorta’dan Anneler Günü’ne özel hediye

Aksigorta, meme sağlığı konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Anneler Günü’nde, sağlığın en önemli hediye olduğuna vurgu yapan Aksigorta, Hayata Devam Sigortası’na sahip tüm kadın müşterilerine Mamografi veya Meme USG hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir