7-13 Haziran S Raporu

 7-13 Haziran S Raporu

Raporu, 7-13 Haziran S Raporu ile karşınızda”
Sigorta sektörü ile ilgili haftalık paylaşılan haberleri tek bir sayfada derleyerek
sektörde olup bitenlerden haberdar olmanızı istiyoruz.

“Çocuğum için BES” ile 18 yaşından
küçüklerin de geleceği güvence
altına alınabilecek

Yeni ürünü “Çocuğum için BES” ile 18 yaşından küçüklere de gelecek güvencesi sunan Anadolu Hayat Emeklilik; çocuklara, büyürken onlarla birlikte büyüyecek bir birikim oluşturma imkânı sağlıyor.

Devamını Oku

Mapfre Sigorta’dan ‘Fırsat Kasko’

Türkiye’nin köklü sigorta şirketi MAPFRE Sigorta, uluslararası tecrübesini pazar ihtiyaçlarına göre şekillendirerek müşterilerine avantajlı hizmetler sunuyor.

Devamını Oku

“Sigortacılığın ötesine geçmeli ve müşterilerle etkileşimi artırmalıyız”

Türkiye Sigorta Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen; dijitalleşen dünyada müşteri beklentilerinin de değiştiğini belirterek, “Türkiye Sigorta olarak içinde bulunduğumuz dönüşüm sürecinde müşteriyi merkeze koyarak farklılaşan müşteri beklentileri karşısında müşterinin ne zaman, nerede ve ne ihtiyaca sahip olduğunu anlamak için süreç ve iş yapış şekillerimizi yeniden kurguluyoruz” dedi.

Devamını Oku

IDC Türkiye’den Aksigorta’ya 7 kategoride 8 ödül

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde ödül kazanmaya devam eden Aksigorta, IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 7 farklı kategoride 8 ödüle layık görüldü. Ödül kapsamında, Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, yılın Finansal Servisler Sigorta CIO’su seçildi.

Devamını Oku

Amasra 1 kuyusuna Türkiye Sigorta’dan
738 Milyon lira teminat

Ülkemizin stratejik alanlardaki yatırımlarını teminat altına almayı sürdüren Türkiye Sigorta, geçtiğimiz günlerde 135 milyar metreküplük gaz keşfi yapılan Sakarya Gaz Sahası’ndaki Amasra 1 kuyusuna güvence sağladı.

Devamını Oku

Hancıoğlu: Sonuna kadar acente

Bizde acentenin payı yüzde 86’yken, sektör ortalaması yüzde 65. Biz sonuna kadar acenteci bir şirketiz. Yarından itibaren de tüm mobil telefonlarda acente mobil uygulamamız acentelerin hizmetinde olacak. Sitemize gelen her müşteri başvurusunu o müşteriye en yakın acenteye yönlendireceğiz.

Devamını Oku

Alman insurtech ELEMENT,
16 milyon euro fon sağladı

Berlin merkezli dijital sigorta çözümleri sağlayıcısı ELEMENT, mevcut ve yeni yatırımcılardan ek yatırım olarak 16 milyon Euro (19,5 milyon ABD Doları) fon topladı. Söz konusu Ek sermaye şirketin büyümesini sürdürmek için kullanılacak.

Devamını Oku

AvivaSA’nın Her Yaşta Fonu’na
başvurular devam ediyor

AvivaSA ve Sivil Toplum için Destek Vakfı iş birliğiyle oluşturulan “Her Yaşta Fonu”, yaşlanma alanındaki projelerin hibe programı başvurularını almaya devam ediyor.

Devamını Oku

Aksigorta’dan İlham Saner anısına eğitim bursu

Aksigorta & TSEV iş birliği ile TSEV’in Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın 39. Dönemine; halihazırda çalışmayan, üniversitelerin sigortacılıkla ilgili bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş ve sigortacılık alanında kariyer hedefleyen 10 kişiye “İlham Saner Anısına” eğitim bursu verilecek.

Devamını Oku

SBM’nin DAHİ Genç Yetenek Programı
ilk mezunlarını verdi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM)DAHİ Genç Yetenek Programı ilk mezunlarını verdi. Mezunlara sertifikaları SBM Genel Müdürü Murat Hakseven takdim etti.

Devamını Oku

“Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı”

Trafik Kanununda değişikliği içeren Kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Türkiye Sigorta Birliği (TSB), SEDDK yönetim kadrosu ve uzmanlarının yoğun çabaları sonucunda vatandaşların trafik sigortası kaynaklı tazminatlarını daha şeffaf ve hızlı bir şekilde alabilmesine imkân tanınması ve sigorta sektörünün önündeki önemli bir belirsizliğin ortadan kalkmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Devamını Oku

Insurtech Branch’a 50 milyon dolar B serisi fon

ABD merkezli ev ve otomobil insutech Branch Insurance, ulusal ve ortak kanal genişlemesini beslemeye yardımcı olmak için 50 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı. Tur, HSCM Bermuda ve SCOR P&C Ventures gibi yatırımcıların katılımıyla Anthemis Group tarafından yönetildi.

Devamını Oku

Sompo’dan dijitalde yeni şirket:
Sompo Light Vortex

Japon sigorta ve reasürans devi Sompo, gelecekte dış taraflara dijital çözümlerin satışını genişletmek için tasarlanan Sompo Light Vortex, Inc.’in kurulduğunu duyurdu.

Devamını Oku

SEDDK’dan açıklama: “Trafik sigortasında tazminatlar artık daha adil ve hızlı ödenecek”

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Karayolları Trafik Kanununda değişikliği içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmasıyla birlikte Zorunlu Trafik Sigortasında tazminatların daha öngörülebilir bir hale kavuştuğunu belirtti.

Devamını Oku

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir