ABD’de göçmenlere özel sigorta sunan insurtech Sigo

 ABD’de göçmenlere özel sigorta sunan insurtech Sigo

Sigo, ABD’nin yetersiz hizmet alan göçmen halklara yönelik otomobil sigortası pazarına yardımcı oluyor. Auto insurtech Sigo, ABD’nin Latinx ve göçmen topluluklarının sigorta ihtiyaçlarını karşılama misyonuyla hareket ediyor.

2019’da kurulan şirket, Latinx pazarının ihtiyaçları ve sorunlu noktaları konusunda derin bir anlayışa sahip. Şu anda Demeter Capital ve Financial Solutions Lab dahil olmak üzere yatırımcılarla birlikte 1.5 milyon ABD doları tutarında tohum finansmanı sağlayan Sigo, yüklenim sürecindeki önyargıyı ortadan kaldıracak yeni bir otomobil sigortası ürünü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bunu kendine özgü bir şekilde yapmayı planlayan insurtech de komisyoncu ücreti yok, kişiselleştirilmiş kapsama seçenekleri ve tam şeffaflık bulunuyor.

Kurucu Ortak ve CEO Néstor Hugo Solari, “Geleneksel otomobil sigortası şirketleri, belirli bir müşteri türünü tercih ediyor: tutarlı kapsama sahip olan ve artırılmış kapsama limitleri karşılayabilen varlıklı, banliyö sürücüleri,” dedi.

Ancak bu, Amerika’nın son on yılda büyümesinin yarısından fazlasını oluşturan bir demografiyi büyük ölçüde hariç tutuyor. Latinx nüfusu. Müşteriler, sürüş şekliniz üzerinde sıfır etkisi olan faktörler olan sınırlı kredi, eğitim veya sigorta geçmişine sahip oldukları için cezalandırılıyor.” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir