Aksigorta’dan Uzakdoğu’ya örnek proje

 Aksigorta’dan Uzakdoğu’ya örnek proje

Aksigorta’nın 2017 yılında hayata geçirdiği ve bir yıldır uygulamaya devam ettiği Robot Süreç Otomasyonu  (RPA), Uzak Doğulu sigorta şirketi Etiqa’ya örnek oldu.

Uzak Doğulu sigorta şirketi Etiqa, operasyonel süreçlerini azaltıp verimliliğini artırmak üzere başlattığı proje için Aksigorta’nın 2017 yılı itibariyle uygulamaya devam ettiği Robot Süreç Otomasyonu (RPA) çözümünü örnek aldı.

Aksigorta Robot Süreç Otomasyonu (RPA) ekibi tarafından Etiqa’nın Singapur’da bulunan merkezinde, süreçlerin belirlenmesi, tanımlanması ve RPA programlarından Blue Prisim’in etkin bir şekilde kullanılması konusunda eğitimler verildi.

20 dakikalık işlem 3 dakikaya düştü

Projeyi son bir yıldır 20’den fazla süreçte uygulayan Aksigorta, eğitimin yanı sıra Etiqa’da bir çalışanın iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirdiği hasar dosyası açma işlemi sürecinin baştan sona çizilip sanal çalışanlar tarafından yürütülerek canlı ortama alınmasına destek verdi. Bu çalışma ile normal şartlarda bir çalışanın 20 dakikada gerçekleştirdiği hasar dosyası açma süresi, sanal çalışanla 3 dakikaya düştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir