Aksigorta’dan yeni CRM sistemi

 Aksigorta’dan yeni CRM sistemi

Yeni CRM sistemi ile müşteri ilişkilerinde daha görünür bir geleceğin başlangıcını yapan Aksigorta, bir yandan müşterilerini odağa taşırken diğer yandan bilgi teknoloji sistemlerini üst seviyelere çıkararak Aksigorta’yı geleceğe taşıyor.

Aksigorta’nın hayata geçirdiği yeni CRM Sistemi ile müşteri ilişkileri yönetimi bir üst seviyeye taşınıyor. Ürün odaklılıktan müşteri odaklı yapıya dönüşümü sağlayan yeni sistem, telefon numarası ya da IVR tuşlamalarından müşteriyi hızlıca tanıyarak o kişiye ait tüm bilgilere anında ulaşılmasını sağlıyor. Böylece müşterinin ihtiyacı olan destek, daha kolay ve hızlı bir şekilde verilebiliyor.

Artık her şey daha net ve görünür olacak

Yeni sistem ile Aksigorta müşterilerine ait tüm bilgiler ve sahip olduğu ürünler bir arada görülebiliyor. Ayrıca müşterilerin fraud, karlılık, tahsilat ve açık şikayet kaydı durumu, Aksigorta yaşı gibi önemli bilgilere de ekranlardan hızlıca erişmek mümkün.

CRM’in zaman tüneli yapısı sayesinde müşterilerin ne zaman, hangi kanaldan, hangi konu ile ilgili iletişime geçtiğini kronolojik olarak izleyebilen sistem, müşterilerin duygu ve ihtiyaçlarını doğru anlayarak tüm noktalarda en iyi deneyimi yaşatma imkanı sunuyor.

Sosyal CRM Modülü ile duygu analizleri izlenebiliyor

Sistemin Sosyal CRM modülü ile belirlenen anahtar kelimeler sayesinde tüm sosyal medyayı ve blogları takip ederek konuşulanların duygu analizini de panel üzerinden izlemek mümkün oluyor. E-mail alarm sistemi ise Aksigorta ile ilgili gelen tüm web ve sosyal medya gönderilerini anında iletme özelliğine sahip. Böylece sosyal medya üzerinden gelen gönderiler CRM sistemine aktarılabiliyor ve müşterinin sosyal profili de tanınabiliyor.

Yeni CRM sisteminin sağladığı bir diğer avantaj da sadece Aksigorta hizmet noktaları ile ilgili müşteri etkileşimlerini değil, birlikte çalışılan iş ortakları tarafından verilen hizmet ve müşteri etkileşimlerini de görme imkanı sunması.

Bulut tabanlı olan sistem, kuruluma gerek duymadan her yerden çalışabilmeyi ve bilgilere erişmeyi sağlıyor, kendini otomatik olarak güncellediği için de sisteme eklenen yenilikleri anında kullanma fırsatı veriyor.

“Yeni CRM sisteminin temelinde müşteri odaklı yaklaşımımız var” 

Aksigorta’nın dijitalleşme endeksinde Türkiye’deki öncü şirketlerden biri olduğunu dile getiren Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel “Yeni CRM sistemimizin temelini Aksigorta’nın müşteri odaklı hizmet anlayışı oluşturuyor, bu sistem müşterilerimizle ilişkilerimizde daha görünür bir geleceğin başlangıcı olacak, hiçbir şey karanlıkta kalmayacak, yeni sistemin tüm Aksigorta çalışanları tarafından içselleştirilmesi ve pekiştirilmesi için bir dizi iç iletişim faaliyetini de hayata geçiriyoruz. Müşterilerimizle ilişkilerimizde karanlıktan görünürlüğe geçerken, çalışanlarımıza da bunu gerçek hayatta birebir yaşatmak istedik ve Turkcell Diyalog Müzesi’nde Karanlıkta Diyalog etkinliğini çalışanlarımıza deneyimleterek empati kurmalarını sağlıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir