Alman insurtech girişimi Getsafe’e 63 milyon dolar fon

 Alman insurtech girişimi Getsafe’e 63 milyon dolar fon

Alman insurtech girişimi Getsafe, B Serisi fonlama turunun uzatılmasının ardından 63 milyon ABD doları daha fon sağladı. Heidelberg merkezli insurtech girişimi Getsafe’in B Serisi fonlama turuna katılanlar arasında yeni yatırımcılar Abacon Capita ile mevcut yatırımcılar Earlybird, CommerzVentures ve Swiss Re yer aldı. Sermaye Getsafe’in kendi sigorta lisansını finanse etmesine ve Avrupa pazarına açılmasına izin vermeyi amaçlıyor.

Earlybird Ortağı Christian Nagel, “CEO Christian Wiens’i çevreleyen ekiple çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Getsafe’in insanları dijital sigorta deneyimiyle heyecanlandırma ve bu sektörü sürdürülebilir şekilde değiştirme vizyonu, parçası olmak için harika bir yolculuktur. Earlybird’de, tüm endüstrilerde devrim yaratma potansiyeline sahip yenilikçi ve ölçeklenebilir teknoloji şirketlerine yatırım yapıyoruz. Sigorta sektörü çok sayıda büyüme fırsatı barındırıyor. Getsafe, geleneksel sigorta dağıtımı ile Avrupa’daki yeni nesil müşterilerin ihtiyaçları arasındaki boşluğu kapatmak için benzersiz bir konuma sahip” dedi.

2017’den beri Almanya’da kiralama sigortası sunan Getsafe, yakın zamanda yelpazesini araba sigortasını da içerecek şekilde genişleten bir insurtech girişimi. 2020’de şirket, genel büyümesinin %25’ini temsil eden Birleşik Krallık sigorta pazarına da açıldı. Getsafe şimdi Avrupa’da daha fazla genişlemeyi ve çeşitli sigorta türlerini milyonlarca insana ulaştırmayı hedefliyor. Aynı zamanda teknoloji hattını kullanarak ürün yelpazesini genişletiyor.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir