Amazon sigorta piyasasına adım atması sigorta sektöründe endişe başlattı

 Amazon sigorta piyasasına adım atması sigorta sektöründe endişe başlattı

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon’un sigorta piyasasına adım atması sigorta sektöründe endişe yaratmaya başladı.

Geçen yıl Amazon.co.uk, kazaları tahrip etme, arıza ve hırsızlığa karşı satın alma işlemlerini kapsayan Amazon Protect’i başlattı. Şimdi Amazon’un Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da da bu yönde hizmet için hazırlık yaptığı belirtiliyor. Veri ve bilgi çözümleri sağlayıcısı GlobalData’da sigorta sorumlusu Patricia Davies, bu gelişimin sigorta endüstrisinde endişe yarattığını ve bunun 3 nedeni olduğunu söyledi. insurancebusinessmag’de yer alan habere göre, söz konusu nedenlerden ilki, Amazon hizmetleri şeffaf. Davies bu durumun Amazon’un olumlu itibarının bir parçası olduğunu belirterek, paket izlemesi, basit geri dönüş politikası ve müşteri yorumları konusunda şirketin açık iletişimden yana olduğunu söyledi. Davies, “Bu güven ve şeffaflık seviyesi, sigorta sektörünün gerçekten mücadele ettiği bir şey” dedi.

İkinci olarak, ise Amazon’un Prime hizmet ve abone modeli ile hane halkı için “anahtar hizmet sağlayıcı” olarak tanımladığı şeyler. Bununla birlikte sektördeki yıllık değişimden aylık aboneliklere kadar gözlemlenen bir değişimin ortasında Amazon, sorunlarla karşı karşıya kalmayacak.

Üçüncüsü de, Amazon’un hiç şüphesiz, sağlam bir tutumu olan teknoloji ve yenilik gücü. GlobalData’nın 2017 genel sigorta anketinde tüketicilerin% 18’inin Amazon’dan motor ya da ev sigortası alabileceğini ortaya koydu. GlobalData’ya göre bunun anlamı e-ticaret firmasının sigortaya çapraz satma potansiyeline sahip olması ve ciddi pazar payı alması.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir