American Family, Bold Penguin’i satın alıyor

 American Family, Bold Penguin’i satın alıyor

American Family Sigorta holding şirketi, küçük ölçekli ticari sigorta dağıtıcısı insurtech şirketi Bold Penguin’i satın aldığını açıkladı.

Anlaşma tamamlandığında Bold Penguin, American Family iştiraki olacak. Anlaşma şartları henüz açıklanmadı. Bold Penguin kurucusu Ilya Bodner dahil olmak üzere şirket çalışanları şirkette kalmaya devam edecek.

American Family başkanı ve seçilmiş CEO’su Bill Westrate satın almanın amacı, Bold Penguin’ın işlemlerinin de hedefi olan küçük ve orta ölçekli işletmelere ve kiralık mülk sahiplerine odaklanan şirketin ticareti sigorta segmentinde büyümesini sağlamak dedi. Platform, birden fazla sigorta şirketiyle poliçeler sunmaya devam ederken AmFam da acenteleri desteklemeye devam edecek.

American Family, Bold Penguin’i satın alıyor
American Family, Bold Penguin’i satın alıyor

Bold Penguin’den Bodner aynı zamanda şunları da ekledi, “Harika çalışanlarımızdan ve sigorta şirketleri, brokerler, acenteler, danışmanlar ve destekleyicileri içeren tüm partnerlerden gelen destek için müteşekkiriz. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok işi onların sayesinde başardık. Ve her şeye daha yeni başlıyoruz.” “Küçük işletmeler için sigorta deneyimini sorunsuz hale getirmeye çalışmak bize ilham verdi ve bu süreç büyümemizi ve partnerlerimize sunduğumuz hizmetleri daha da arttırırken vizyoner ve uzun dönemli çalışmalara da destek olacak.”

Simpson Thacher & Bartlett LLP, satın alma sürecinde American Family için yasal danışman olarak hizmet verdi. FT Partners ise Bold Penguin’in finansal danışmanı olarak hizmet verdi.

.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir