ANADOLU Sigorta’dan İTÜ Çekirdek Girişimcilerine Destek

 ANADOLU Sigorta’dan İTÜ Çekirdek Girişimcilerine Destek

Anadolu Sigorta, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent’le iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’ten çıkan teknolojik girişimlerin sahibi ekiplerle ortak çalışmalar yaparak girişimcileri destekleyecek.

 

Dijital sigortacılığa yaptığı yatırımlar ve inovatif uygulamalarıyla fark yaratan Anadolu Sigorta, yeni iş fikirlerini de desteklemeye devam ediyor. Son olarak İTÜ ARI Teknokent ile iş birliği protokolü imzalayan Anadolu Sigorta, protokol kapsamında İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’ten çıkan teknolojikgirişimcilerle ortak projeler gerçekleştirip, destek sağlayacak. Her yaştan girişimcinin bugüne kadar 50 milyon TL’yi aşan yatırım aldığı İTÜ Çekirdek, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Kenan Çolpan: “Tüm kurumsal firmaları destekçilerimiz arasına katılmaya davet ediyoruz”

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili olarak şunları söyledi; “Sigorta sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, İTÜ Çekirdek’te yürütülen projeler sayesinde yakından şahit olan bir kurum olarak, Anadolu Sigorta’nın iş birliğini almaktan dolayı mutluyuz. Kendi alanında yürüttüğü çözümlerle birçok ilke adım atan Anadolu Sigorta ve girişimcilerimizi buluşturarak birçok ürün ve hizmetin oluşacağına inanıyoruz. Dünyadaki üniversitelere bağlı kuluçka merkezleri sıralamasında 3. sırada yer alan bir girişimcilik merkezi olarak, sektörlerin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.”

Levent Sönmez: “Yeni uygulamalar ve iş birliği fırsatları yaratmaya çalışıyoruz”

İTÜ Çekirdek’in dünyanın en iyi 3. kuluçka merkezi olduğuna işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, gerçekleştirilen bu iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Daha önce de start-up’larla pek çok görüşme ve ortak proje geliştirdiklerini hatırlatan Sönmez, “Start-up ekosisteminde yer alan birçok firma var. Bunların içinden, kendi iş modellerimize uygun olanları elimizden geldiğince desteklemek ve büyüme süreçlerinde yanlarında olmak istiyoruz. Hackathon’lar düzenleyerek sigorta teknolojileri (insurtech) alanında yeni uygulamalar ve iş birliği fırsatları yaratmaya çalışıyoruz. Bu çalışma metodu; iyi fikirleri başlangıç aşamasında yakalayıp sahiplenmemizi, ortak ürün ve hizmetlerle yeni alan ve fırsatlar geliştirmemizi sağlıyor. İnanıyoruz ki, İTÜ ARI Teknokent’le gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

İş birliğinin kapsamına da değinen Sönmez şunları söyledi: “Anadolu Sigorta olarak İTÜ Çekirdek’in final etkinliği Big Bang Startup Challenge destekçileri arasında yer alıyoruz. Ancak protokolümüzün çerçevesi daha geniş bir desteği de tanımlıyor. Etkinlik öncesi ve sonrası desteklerimizi devam ettirmeyi istiyoruz.”

Mehmet Abacı: “İşimizin her aşamasında teknolojiden faydalanıyoruz”

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ise Anadolu Sigorta’nın sektöründe yenilikçi uygulamalar ve dijitalleşme konusundaki öncülüğüne işaret etti ve şöyle konuştu: “Bu alandaki yatırımlarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Mükemmel müşteri deneyimi için, işimizin her aşamasında teknolojiden faydalanıyoruz. Müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet sunmak, acentelerimizin ise operasyonel yükünü hafifletmek için teknolojinin her alanına yatırım yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl bizim için iki temel başlık olan yeni iş fikirleri ve teknolojiyi birleştiren başarılı bir Hackathon etkinliğine de imza attık. Buradan çok güzel iş fikirleri çıktı. Bu yıl da ikincisini düzenlemeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönem bu fikirlerden beslenerek, yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir