Avusturyalı insurtech bsurance hızla Avrupa’ya yayılıyor

 Avusturyalı insurtech bsurance hızla Avrupa’ya yayılıyor

Avusturya merkezli insurtech bsurance, Fransa, İspanya, İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya’ya da hizmete geçeceğini duyurdu. Sigorta şirketi şu anda dokuz Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyor.

Önde gelen bir B2B2C gömülü sigorta platformu olan bsurance, Fransa, İspanya, İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’ya yayıldığını duyurdu. Genişleme, insurtech ürünlerine artan ilgiyi yansıtıyor.

bsurance CEO’su Lorenz Graeff: “insurtech endüstrisi, daha yenilikçi dijital sigorta ürünlerine yönelik yoğun tüketici talebinin yönlendirdiği benzeri görülmemiş bir küresel büyüme görüyor. bsurance bunu ilk elden deneyimliyor ve geçen yıl boyunca, uzatılmış garanti ürünleri ve diş, ev ve mobilya sigortasından parametrik ve telematik sigortaya kadar her şeyi uygulamak için çeşitli Avrupa ülkelerinden ortaklıklar imzaladık ve müşteriler kazandık. Mevcut müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve pazara yeni ürünler getirmek için sigortacılığın Avusturya ve Almanya’nın ötesine geçmesinin tam zamanı.” dedi.

Şu anda 30 Avrupa pazarında faaliyet gösterme lisansına sahip olan bsurance, müşteri talebi üzerine bu ülkelere girme hamlesini gerçekleştirdi. Yakın zamanda İspanya’nın en büyük finans kurumlarından biri ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Almanya’da da faaliyet gösteren Avusturyalı girişim, Allianz, AXA ve UNIQA ile ortak ve Cashpresso, Zizoo ve Playbrush gibi işletmelerle çalışıyor.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir