Blockchain tabanlı, uçuşlardan tazminat alan sigorta girişimi

 Blockchain tabanlı, uçuşlardan tazminat alan sigorta girişimi

İsviçre merkezli bir sigorta platformu olan Etherisc, uçuş iptal edildiğinde veya gecikecekse sigorta ödemesini otomatikleştiren ”Uçuş Gecikmesi” adlı blok tabanlı uçuş gecikmesi sigortası düzenlemeye başladı.

Etherisc’in kurucu ortağı ve CEO’su Stephan Karpischek, “Bir uçuş gecikmesinin veya iptalinin hayal kırıklığı birçok gezgin için alışıla gelmiş bir his  ve sık sık geleneksel sigorta ile uğraşmak zorunda olan tatsız bir deneyim yaşıyor” dedi.

Geleneksel sigorta ürünlerinin aksine, Etherisc ürününün Ethereum blok zincirindeki sigorta sözleşmelerini saklaması, özerk bir risk taşıma mekanizması, risk fiyatlama motoru, hasar idarecisi ve ödeme sistemi gibi hareket ettiğini de belirtti.

Etherisc, bu alandaki diğer sigorta ürünleri (ör., Mikro sigortalar) 2018 yılını takip edeceklerini söyledi.

 

Etherisc Hakkında

Etherisc, merkezi olmayan sigorta uygulamaları için bir platform ve açık bir protokol oluşturarak “sigortayı yeniden yaratma” misyonuyla kendisini insurtech alanında startup girişimi ​​olarak tanımlıyor . Amaç, veri bilimcileri, aktüerler ve girişimcilerin şeffaf, açık kaynaklı ve kanıtlanabilir bir şekilde adil sigorta ve risk transferi ürünleri tasarlamalarını, inşa etmelerini ve sunmalarını sağlamaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir