Boost, Seri B finansmanında 20 milyon dolar topladı

 Boost, Seri B finansmanında 20 milyon dolar topladı

ABD New York merkezli B2B dijital sigorta platformu Boost, platformunun, yeni ürün geliştirmenin ve ortak pazarlamasının büyümesini desteklemek amacıyla 20 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı.

Tur, RRE Ventures tarafından yönetildi ve yeni yatırımcıları ve küresel bir halka açık reasürans şirketini dahil ederek, şirketin kuruluşundan bu yana toplam finansmanı 37 milyon dolara çıkardı.

Boost, insurtechs Hippo, Aon’s CoverWallet, Cowbell Cyber ve Wagmo ve çeşitli fintech, proptech ve diğer B2B ve tüketici segmentlerindeki liderler dahil olmak üzere tüm sektörlerde ve aşamalarda düzinelerce dijital dağıtım müşterisine destek sağlıyor.

Boost’un CEO’su ve kurucusu Alex Maffeo, “Yerleşik fintech devrimi sonunda sigortayı yakaladı. Son beş yılı sigortacılık sektöründeki en kapsamlı altyapı platformunu inşa etmek için harcadık ve bu sıkı çalışma karşılığını veriyor. Platformumuzun uyum ve sermaye tarafına, Boost’u farklı kılan ve bir iş ortağı aradıklarında dünyanın en iyi insurtech’lerini ve şirketlerini bize çeken teknolojimize olduğu kadar yatırım yaptık.” dedi.

Boost, lansmanından bu yana, çok çeşitli tescilli ticari ve kişisel sigorta ürünlerinde 5 milyar doların üzerinde değeri sigortaladı. Önümüzdeki bir buçuk yıl içinde şirket, büyümeyi desteklemek ve API platformu özelliklerini genişletmek için ekibini ikiye katlamayı planlıyor.

Şirket ayrıca, insurtech ve daha geniş teknoloji endüstrilerindeki ortaklarıyla birlikte 2021’de bir dizi ek sigorta ürünü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir