Kendinizi sevmekten vazgeçmeyin

 Kendinizi sevmekten vazgeçmeyin

Dünyayı etkisi altına alan pandemi, ne yazık ki sektörlerin yanı sıra, kişilerin psikolojisini ve kendine olan özgüvenini de olumsuz yönde etkilemiş durumda.

Karantina sürecinde kendiyle baş başa kalma fırsatı bulanlar, dayatılan güzellik algısının gücü ile dış görünüşünde kusurlar bulmaya ve kendini beğenmemeye çoktan başladı.

Ayna ayna, söyle bana!

Öz sevgiyi benimsemek ve uygulamak aktif bir süreçtir. Her ne kadar öyle olduğuna inanmak istesek de, kendini sevmek sihirli bir şekilde kendi kendine gerçekleşmez. Bir düşün, aslında kaç kez hayır demek isterken, evet diyorsun? Ya da ne zaman bir aynanın önüne geçip kendine her bir çatlağı, santimi ve kıvrımıyla bedenini sevdiğini söyledin?

Enerjiyi yüksek tutmak, dijital detoksa girerek doğaya dönmek, hayır demeyi ve şükretmeyi bilmek, sevmek ve sevgiyi etrafına yaymak, kişinin aynı zamanda kendini sevmesine de yardımcı oluyor.

2 kadından 1’i güzelliğinden şüphe duyuyor

Pazar araştırmalarında dünya lideri Ipsos’un raporuna göre, dünyada 2 kadından 1’i kendini sevmek yerine, güzelliğinden şüphe duyuyor. Dünyadaki kadınların yüzde 60’ı ise, kendi benliğine daha fazla saygı duymayı istiyor.

 

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir