Corvus, C serisi uzatma turundan 15 milyon dolar daha aldı

 Corvus, C serisi uzatma turundan 15 milyon dolar daha aldı

Boston merkezli insurtech firması Corvus Insurance, C Serisi fonlama turuyla toplam 100 milyon dolar topladıktan sonra, uzatma yoluyla 15 milyon dolar daha sağladığını açıkladı.

Risk sermayesi şirketleri FinTLV ve Aquiline Technology Growth (ATG) tarafından yönetilen tur, şirketin toplam finansmanını 162 milyon dolara çıkardı.

Corvus’un broker odaklı yaklaşımı, poliçe sahiplerinin, brokerlerin, sigortacıların ve reasürörlerin veri bilimini dinamik ticari sigorta piyasasına dahil etmesine yardımcı olan yapay zeka ve makine öğrenimini kullanıyor.

InsurTech pazarı gelişmeye devam ederken, birçok sigorta teknolojisi firmasına yatırım yapan Aquiline Technology Growth, Corvus ile güçlü bir fırsat yakaladı. FinTLV Yönetici Ortağı Mark Chess şunları söyledi: “En iyi insurtech başarı öyküleri, sigorta işini ve özellikle dağıtımı gerçekten anlayan şirketlerdir. Corvus, ticari sigortacılık işini gerçekten anlayan güçlü bir ekibe sahiptir. Corvus’un yaklaşımı, sigortalama teknolojisi ve komisyoncularla dağıtım öncelikli ortaklık ile yürütme yeteneği nedeniyle bu alanda başarılı olmak için en iyi konumda olduğunu düşünüyoruz, bu da komisyoncuların büyüyen işletmelere karmaşık politikalar satmasına olanak tanıyor.” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir