Fairfax’ın yan kuruluşu Digit Insurance 3.5 milyar dolar değere ulaştı

 Fairfax’ın yan kuruluşu Digit Insurance 3.5 milyar dolar değere ulaştı

Hindistan’da yerleşik ve Kanadalı Fairfax grubunun bir parçası olan Go Digit General Insurance, şirkete yaklaşık 3,5 milyar dolar değerinde yeni özsermaye hisselerinde yaklaşık 200 milyon dolar toplamaya hazırlanıyor. Söz konusu yatırım için Faering Capital, Sequoia Capital India, IIFL Alternatif Varlık Yöneticileri ve diğer bazı taraflar gibi firmalarla anlaşmalar yapıldı.

Bununla birlikte, Digit Insurance’ın yeni özsermaye ihraçları kapandığında, Digit Insurance’ın artan değerlemesinin Fairfax’in Digit’teki yatırımında yaklaşık 1,4 milyar dolarlık yatırımlarda gerçekleşmemiş net bir kazanç kaydetmesiyle sonuçlanacağı ifade edildi.

Fairfax’ın Digit’teki %49,0 özsermaye payı, Digit adi hisselerinde %45,3’lük bir paydan ve öz özsermaye olarak kabul edilen Digit zorunlu olarak dönüştürülebilir imtiyazlı hisselerde %3,7’lik bir paydan oluşuyor.

Hindistan’da sigorta sektöründeki doğrudan yabancı mülkiyeti şu anda %49,0 ile sınırlı ve sonuç olarak, Fairfax’ın Digit’te zorunlu olarak dönüştürülebilir imtiyazlı hisselere yaptığı yatırımın geri kalanı, gerçeğe uygun değer üzerinden kâr üzerinden kaydediliyor.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir