Fransız insurtech Alan, 1.6 milyar dolar değere ulaştı

 Fransız insurtech Alan, 1.6 milyar dolar değere ulaştı

Fransız sağlık hizmetleri insurtech uygulaması Alan, en son Series D finansman turunun ardından 1,4 milyar euro(1,68 milyar dolar) değerine ulaştı.

2016’da başlatılan Alan, kişiselleştirme ve proaktif bakım / bakım sonrası teslimat sunan süper bir uygulama aracılığıyla sağlık hizmetlerine şeffaflık ve adaleti geri getirmek amacıyla oluşturuldu.

Alan, sağlık hizmetleri için AB ortalamasının% 10,5 GSYİH harcamasına atıfta bulunarak, Fransa’nın ortalamanın üzerinde (% 11,3) harcamasını kutluyor, ancak bunun bile yeterli olmadığını kabul ediyor. Bunun yerine, tüketicilerin kaliteli sağlık sigortası ürünlerine erişmesi gerekiyor ve şirket bunu yeni nesil teknolojiyle sağlamaya odaklanıyor.

Bazıları tarafından teknoloji tabanlı hizmetlerin geleceği olarak görülen süper uygulamalar, kullanıcıya çeşitli seçenekler sunan birleşik portallardır.

Alan’ın uygulaması, her büyüklükteki şirket için ölçeklenebilir sağlık sigortası planları sağlıyor ve bunu, genel refahı vurgulayan daha “insani bir yaklaşım” ile birleştiriyor.

Bu vizyon yatırımcılar tarafından iyi karşılanmış gibi görünüyor. Alan’ın Coatue liderliğindeki Series D turu, yeni destekçilerden (Dragoneer ve Exor) ve mevcut destekçilerden (Index Ventures, Ribbit Capital ve Temasek) 185 milyon Euro aldı.

Coatue Kurucusu Philippe Laffont, “Sağlık sektörünü dönüştürmek isteyen Jean-Charles [Samuelian-Werve, Kurucu Ortak ve CEO] ve Alan ekibinin geri kalanıyla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Alan, insan merkezli yaklaşımıyla, sağlık sistemi için daha düşük bir maliyetle hastalara daha iyi bakım sağlıyor. Sağlık hizmetleri süper uygulamasını oluşturma vizyonlarını desteklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir