Fransız online sürüş okulu Ornikar insurtech’e dönüştü

 Fransız online sürüş okulu Ornikar insurtech’e dönüştü

Sürücü eğitimi ve yol güvenliği kuruluşu, hizmetlerini genişletmek için 120 milyon dolar sermaye topladı ve kendi sigorta ürünlerini piyasaya sürüyor.

Önde gelen online Fransız sürüş ve yol güvenliği eğitimi hizmeti sağlayıcısı olan Ornikar, C Serisi yatırım turunda 120 milyon ABD doları toplayarak otomobil sigortası sektörüne geçme planlarını sağlamlaştırdı.

Paris merkezli şirket, Fransa ve İspanya’da daha fazla hizmet sunmaya odaklanacak. Fonlar ayrıca yeni sürücüler için bir dizi rekabetçi otomobil sigortası ürün ve hizmetini geliştirmek için kullanılacak.

Kendini “online sürücü okulu” olarak tanımlayan şirket, 2013 yılında Paris’te kuruldu ve en yeni nesil sürücüler arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz sekiz yılda, Avrupa çapında online sürücü eğitimi kursları sağlayan çevrimiçi hizmetlerini genişletti.

Ornikar’ın hizmetleri, çevrimiçi kurs materyalleri ve rezervasyon hizmetlerinin yanı sıra Fransa’daki 1.000 kasaba ve şehirdeki eğitmen ağını ve geçen yıl Onroad markası altında İspanya’da başlatılan bir işi içeriyor.

Bugüne kadar tahminen 1,5 milyon kişi Ornikar’ın sürücü eğitimi kurslarını aldı, 2 milyon kişi de sürücü kursunu kullanıyor. Rapor edilen 420.000 yeni müşteri, yalnızca son 12 ayda Ornikar’a kaydoldu.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir