Generali Sigorta, Türkiye’yi inovasyon merkezi ilan etti

 Generali Sigorta, Türkiye’yi inovasyon merkezi ilan etti

Sigorta sektöründe teknolojik altyapısı ve dijital dönüşüm projeleri ile müşterilerine hizmet etmeye odaklandıklarını söyleyen Generali Sigorta Pazarlama Direktörü Kerem Ölmez, Generali’nin teknolojiye çok yakın bir şirket olduğunu ifade etti.

grubun dijital alandaki yatırımlarından bahseden Ölmez, Nest ile Generali arasında gerçekleştirilen ortaklığın sonucunda müşterilerine akıllı ev teknolojilerini kullanma fırsatı sunduklarını söyledi.

Ölmez, sigortalılarının sağlıklarını korumak için geliştirdikleri Vitality programıyla da Avrupa’da ciddi bir fark yarattıklarını ifade etti. Ölmez, Generali’nin Türkiye’deki yatırımlarından da bahsetti. “Türkiye’de dijital sigortacılığa odaklanan, zaman ve mekandan bağımsız, ‘Yalın & Akıllı’ sigortacılık çözümleri ile Türkiye’de online sigortacılığı başlatan ilk şirket Generali Sigorta” diyen Ölmez, sözlerine şöyle devam etti:

“Direkt sigortacılık yatırımımız, iletişim ve pazarlama faaliyetlerimiz ile desteklediğimiz önemli bir satış kanalımız. Grubumuz sosyal medya dönüşümünün olduğu dünyadaki en canlı toplumlardan biri olan Türkiye pazarında büyük fırsatlar bulunduğunu görerek daha fazla yatırım yapma kararı aldı. Türkiye, global projelerin uygulamalarının yapılacağı, fiyatlandırma modülü, Big Data, müşteri etkileşimi ve ürün geliştirme gibi alanlarda inovatif yatırımlar ve dijitalleşme projesi ile yeni çözümlerin sunulacağı önemli bir inovasyon merkezi olarak ilan edildi. Generali Sigorta olarak, Generali Grubun da desteğiyle dünyada farklı sektörlerde pek çok örneği inceleyebiliyor ve bu örneklerden ne öğrenebiliriz diye ciddi gözlem yapıyoruz. Sigorta sektöründe teknolojik altyapısı ve dijital dönüşüm projeleri ile sektöre yön veren şirket olarak bizim işimiz hizmet. Bu alanda müşterilerimizle etkileşim halinde olmak bizim için çok önemli.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir