HAZIRMIYIZ….?

 HAZIRMIYIZ….?

”Bilindiği gibi yurdumuz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yurdumuzda birçok yıkıcı depremler olduğu gibi, gelecekte de sık sık oluşacak depremlerle büyük can ve mal kaybına uğrayacağımız bir gerçektir.”

Bugün Merkez üstü Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 4.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi, Can kaybının olmadığı bu deprem, bize tekrar geçmişte yaşanan ve binlerce insanımızı kaybettiğimiz depremleri ve olacağı söylenilen Büyük Marmara depremini hatırlattı.

Hazırmıyız….?

Olası bir büyük deprem’e hazırmıyız, Deprem’in geride bırakacağı zararlara hazırmıyız,

Maalesef, ben hazır olduğumuzu düşünenlereden değilim, Ülkemizde Adını Zorunlu Deprem Sigortası koydukları halde yapılmayan, Elektrik abonelikleri için şart koşulduğu için yapılan, ancak bunu bile çok para ödememek için, 100M2 konutu, 20-30 M2 beyan eden, buraya ödenen paranın boşa ödendiğini düşünen bir milletiz.. Deprem sigortasını yaptırmayıp, sonra da maddi kaybımızı devletten beklemeye alıştık sanırım…

Sigortacılık  haftası nedeniyle Bilinçlendirme ve Bilgilendirme amacıyla bu yazımı kaleme alarak, Sigorta şirketlerinin ve sigorta acentelerinin bu konuda üzerine düşeni, sigortalısı olsun veya olmasın, konu hakkında insanları bilgilendirmenin kamusal bir görev olduğunu unutmamalıdır.

Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini biliyoruz.

Bu bildiklerimizi herkesle paylaşalım…

İsmet KÜÇÜKSARI
Acente

İsmet KÜÇÜKSARI

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir