İ.T.O Sigortacılık Haftasında Sınıfta Kaldı

 İ.T.O Sigortacılık Haftasında Sınıfta Kaldı

Tarih 23 Mayıs 2019, Yer İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu;

Bu tarih’in ve yerin önemi ne olabilir sizce, evet belkide bir çoğunuz bilmiyor, o tarihte İstanbul Ticaret Odası 20.Meslek komitesi olan Sigortacılık Meslek komitesi, Sigortacılık Haftası ile ilgili olarak bir toplantı düzenlemişti.

Toplantıya TSB Genel sekreter yardımcısı Erhan Bozkurt, TOBB Sigortacılık müdürü Mevlüt SÖYLEMEZ ve Saik Başkanı Levent KORKUT katılmıştı, Toplantının konusu, ”Sigortacılık Bilincinin arttırılması için yapılması gerekenler”  idi..

Buraya kadar her şey normal olağan akışında idi, ancak bir sorun vardı bir yerde, Bu toplantıdan galiba kimsenin haberi yoktu, Normalde Sigorta acentelerinin ve eksperlerinin olması gereken bir toplantıda 130 sigorta acentesi ile 1 sigorta eksperi Birkaç sigorta şirketi yetkilileri vardı..

Birden bire kafamda deli sorular oluşmaya başladı, neden bu salon boş diye düşünmeye başladım, bu salonun boş olması bir tepkimi, tepki değilse bu acenteleri ve eksperleri kimse davet etmedi mi, davet edildiler ise neden gelmediler, yoksa bu komiteye olan inançlarını acenteler yitirdi mi;

Şimdi bu soruların cevaplarını aramak için bu yazıyı sizinle  paylaşmak istedim.

Önce şuradan başlamak istiyorum. Evet  toplantı için İTO Meslek komitesi Tüm acentelere bir yazı gönderdi, ancak görünen o ki İstanbul’da kayıtlı 4187 adet sigorta acentesi ümidini  yitirdiği için toplantıya katılmamış, bunları bir kenara bıraktım, Sektör meclisinden daha 1 ay bile olmadı istifa eden Doğan ŞEN bile dava arkadaşlarının yanında değildi, Meslek komitesi seçimlerine  siz değilmiydiniz beş dernek birleşip sektör meclisini oluşturan, ama şu an bakıyorum da o vaatler ile gelen meslek komitesinin üyeleri biran önce kalan 3 yıl dolsa da bu kabus bitse diye gün sayar olmuş.. Bu kanıya nereden vardın İsmet, birisi bir şey mi söyledi yoksa, dediğinizi duyar gibiyim. O konuları size sonra anlatacağım…

Şimdi Kaldığımız yerden devam edelim.. Evet bu toplantının esas konusuna gelelim,”Sigortacılık Bilincinin arttırılması için yapılması gerekenler”  ama ben bu toplantının başından sonuna kadar bulundum bir acente olarak, konumuz ile alakalı hiç birşey anlatılmadı, Sigorta acentelerine fikirleri sorulmadı, sigorta şirketi yetkililerine sigortacılık haftası ile ilgli ne çalışma yaptıkları sorulmadı.

TSB Genel Sekreter yardımcısı Bir sunum yaparak verilerden sektörden bahsetti, TOBB sigortacılık müdürü yeni saik başkanının gezdiği kurumların fotoğrafları olan bir sunum paylaştı, Saik başkanı Tobb Meclisinde Hazine Bakanı Berat ALBAYRAK ‘ın olduğu bir toplantıda SDDK ‘nın kurulması gerektiğini meclis kürsüsünden söylediğinin videosunu paylaştı,

Hakkını yememek lazım 2 tane bröşür pankart şeklinde birşey yapmişlar Sigorta Acenteden alınır diye, onları da acentelere göndereceğiz dediler ama zamanını söylemediler.

Şimdi nerede bu toplantının amacı, biz yapılması gerekenleri konuşmamız gerekirken, farklı konular konuşuldu, bir sigortacılık haftası daha boşa geçti üzüntüm ona, Birileri koltuk peşinde koşarken, Mesleğe yeni başlamış Genç acente kardeşlerimiz de onlardan medet umuyor,o na üzülüyorum.  HZ. Ömer’in güzel bir sözü var ” Kişiliğini Makamdan alanlar, Makamdan Sonra Kişiliksiz kalırlar”   Unutmayın Makamlar geçici, insanlar kalıcıdır.

Bu toplantıyla ilgili Benim söyleyeceklerim kısaca, meslek komitesi sigortacılık haftasında sınıfta kaldı….

Kalın Sağlıcakla..

İsmet KÜÇÜKSARI
Acente

İsmet KÜÇÜKSARI

2 Comments

  • Öncelikle; Sigortacılık haftamız sektöre kutlu olsun, ağzına, yüreğine ,kalemine sağlık İsmet bey ama sadece İTO değil hemen hemen bütün Ticaret odaları maalesef sınıfta kaldı. Sönük geçen bir haftadan; umarım aydınlığa çıkacak olan seneye aynı haftaya. ..!

  • Zaten acente arkadaşlar kendilerini kıymet verselerdi doldururlardo o koltukları herkes paranın peşine düşmüş nede olsa sorunlarla ismet küçüksari abdurrahman köşe gibileri uğraşır diye dogrulari konuşsanıza dokuz koyden kovarlar isnet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir