İngiliz insurtech Blue Marble’dan Pakistanlı çiftçilere sigorta

 İngiliz insurtech Blue Marble’dan Pakistanlı çiftçilere sigorta

Londra merkezli insurtech, Blue Marble, Pakistan’ın kırsal kesimlerindeki küçük toprak sahibi çiftçileri desteklemek için bir hava durumu endeksi sigorta pilot programı başlattı.

Şu anda, pilot aşama programı, bölgede yaygın olan aşırı yağış, kuraklık ve diğer doğal afetlere karşı 500 çiftçiye özel, parametrik kapsama alanı sağlayacak.

Son coğrafi çalışmalara göre, araştırma verileri iklim değişikliğinin etkilerinin gelişmekte olan ülkeler üzerinde önemli bir etkisi olduğunu gösteriyor. Bu, sigortacıların gelişmekte olan pazarlarda daha iyi koruma sağlamasını engelleyen bir dizi engelle daha da arttı.

Engeller arasında ürün ve hizmetlere erişim eksikliği, uygun fiyatlı çözümlerin olmaması, yerel halk arasında düşük farkındalık ve yetersiz ürünler yer alıyor.

Gerçekten de İklim Risk Endeksi, Pakistan’ın iklim değişikliğine en duyarlı ülkeler arasında beşinci sırada olduğunu gösteriyor. 1998 ve 2018 yılları arasında tahminen 10.000 can kaybı oldu ve iklim olaylarının neden olduğu ekonomik zararlar 3,8 milyar ABD dolarına mal oldu.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir