Insurtech Archipelago yeni fonla 34 milyon dolar topladı

 Insurtech Archipelago yeni fonla 34 milyon dolar topladı

Yapay zeka odaklı teknoloji ve veri analizi şirketi Archipelago, daha önceki yatırımcılardan gelen güçlü taleple Scale Venture Partners liderliğindeki B Serisi finansman turunda 34 milyon dolar topladı.

Stone Point Capital’den Prologis Ventures ile birlikte George Washington Üniversitesi’nden Fintech görüntüsü, Archipelago’nun yeni ürün yeteneklerini daha da geliştirmesine ve ekibini ölçeklendirmesine yardımcı olacak tura katıldı.

Toplam sigortalı değeri 2,3 trilyon ABD doları olan 330.000’den fazla ticari mülk şu anda Archipelago’nun Ağustos 2020’de halka açılmış olan platformu bulunuyor.

Platform, bir dizi yapılandırılmamış kaynak belge, şema ve görüntüden mülk riski verilerini dijitalleştirmek için makine öğrenimi ve veri doğrulamasını kullanıyor.

Global Risk Management for Prologis’in Başkan Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Bray, “Yıllardır, tüm zengin mülk ve risk verilerimizi bağlamak ve kullanmak için daha iyi bir yol arıyorduk ve Archipelago’nun alan uzmanlığı ve bunların uygulanması gerçekten göze çarpıyordu.” dedi. Archipelago, finansman turunun tamamlanmasının yanı sıra, platformunun sigorta komisyoncuları ve sigortacılara genişletilmiş ticari kullanılabilirliğini de duyurdu

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir