Insurtech Bolttech 1 milyar dolarlık değere ulaştı

 Insurtech Bolttech 1 milyar dolarlık değere ulaştı

Sigorta teknolojisi girişimi Bolttech, özel yatırım şirketi Activant Capital Group tarafından yönetilen ve 1 milyar dolardan fazla değere sahip bir finansman turunda 180 milyon dolar topladığını duyurdu.

New York ve Singapur merkezli şirketin online platformu, sigorta şirketleri arasında bir çöpçatan görevi görerek, müşterilere kendi uzmanlık alanlarında olmayabilecek ürünleri sunmalarına olanak tanıyor.

Boltech’in grup CEO’su Rob Schimek, sigorta sağlayıcılarının, bazıları sağlayıcı portföyünde olmayan finansal ürünler isteyebilecek müşterileri getirmek için reklamlara yılda milyarlarca dolar harcadığını belirtti.

Daha önce sigorta devi AIG’de üst düzey yönetici olan Schimek, sigorta sağlayıcılarının bu müşterilere “hayır demek istemediklerini” ve bu nedenle ek ürünler sunmak için Bolttech kullandıklarını ve Bolttech’in 14 ülkede 150 sigorta sağlayıcısı olduğunu ve platform üzerinden 5 milyar dolar değerinde sigorta priminin işlem gördüğünü söyledi.

Bolttech ayrıca sigorta dışı şirketlerin müşterilere ve bireylere sigorta ürünleri sunmasına izin verir ve küçük işletmeler platform üzerinden doğrudan sigorta satın alabiliyor.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir