Insurtech Bolttech, ilk finansman turunda 180 milyon dolar sağladı

 Insurtech Bolttech, ilk finansman turunda 180 milyon dolar sağladı

Sigorta teknolojisi firması Bolttech, Activant Capital Group tarafından yönetilen, aşırı talep edilen bir A serisi finansman turunda 180 milyon dolar güvence altına aldı.

Insurtech’in ilk finansman turuna Tony Fadell – Future Shape Müdürü, Alpha Leonis Partners, Dowling Capital Partners, B. Riley Venture Capital ve Tarsadia Investments katıldı.

Bolttech, yatırım turunun bir insurtech için en büyük A serisi olduğunu iddia ediyor ve şu anda 1 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğunu belirtiyor.

Şirketin sigorta borsası şu anda platformda 5 milyar dolarlık primle işlem yapıyor ve yaklaşık 7,7 milyon müşteri için 5.000’den fazla ürüne ve 150 sigorta sağlayıcısına erişim sağlıyor.

Bolttech Grup İcra Kurulu Başkanı Rob Schimek, “Yeni yatırımcılarımıza hoş geldiniz demekten mutluluk duyuyoruz ve onların destek ve ortaklıklarıyla birlikte, koruma ve sigorta için dünyanın önde gelen teknoloji destekli ekosistemi olma misyonumuza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu yatırım, sigorta dağıtımının geleceğini şekillendirerek, platformumuza daha fazla sigortacı, distribütör ve müşteriyi bağlamamıza yardımcı olacak.” dedi.

Yatırımın bir parçası olarak, Activant’ın Ortağı Richard Benson-Armer, diğerlerinin yanı sıra Peter Hancock, Robert Kyncl ve Malcolm Turnbull’a katılarak Bolttech’in yönetim kurulu üyesi olacak.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir