Insurtech Branch’a 50 milyon dolar B serisi fon

 Insurtech Branch’a 50 milyon dolar B serisi fon

ABD merkezli ev ve otomobil insutech Branch Insurance, ulusal ve ortak kanal genişlemesini beslemeye yardımcı olmak için 50 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı. Tur, HSCM Bermuda ve SCOR P&C Ventures gibi yatırımcıların katılımıyla Anthemis Group tarafından yönetildi.

Branch, ipotek, konut inşaatı, otomobil ve ev güvenliği sektörlerinde ortak olmasını ve Branch’i satın alma deneyimine anında dahil etmesini sağlamak amacıyla sigorta satın alma sürecinden mümkün olduğunca fazla sürtüşmeyi ortadan kaldırmaya odaklanıyor.

Branch, diğer ürünlerin satış noktasına sigortayı entegre ederek, müşteri kazanımı için geleneksel sigortacılardan daha az ödeme yaptığını ve bu nedenle daha düşük bir fiyat sunduğunu söylüyor. Branch’ın, Rocket Mortgage ve ADT gibi endüstri lideri isimlerle halihazırda anlaşmalar imzaladığı ve bu yeni finansmanla, daha fazla ulusal yerleşik ortaklık sağlamak için ABD genelinde dağıtımını hızlandırmayı planladığı bildiriliyor.Branch’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Steve Lekas, “Sektör yapısal olarak kusurlu ve tüketicilere zarar veriyor. Karmaşık politikalar, artan maliyetler ve pazarlama savaşının tümü, sigortanın aşırı pahalı olmasına neden olan bir kısır döngüye katkıda bulunuyor.” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir