Insurtech Connected Insurance ile Swiss Re’den ortaklık

 Insurtech Connected Insurance ile Swiss Re’den ortaklık

Insurtech firması Connected Insurance (CI), bireylere ve ailelere kişisel siber sigorta sunan yerleşik bir siber koruma başlatmak için Swiss Re ile ortaklık kurdu.

Dijital Hayat Sigortası adı verilen ürün, tüketicilerin kendilerini ve elektronik cihazlarını siber saldırılara karşı korumalarına yardımcı olan risk önleme araçları sağlayacak.

Connected Insurance’da Baş Sigorta Görevlisi Arik Shpak konuya ilişkin yaptıpı açıklamada, “Geleneksel kişisel siber sigortayı, uygun maliyetli ve satın alınması kolay olacak şekilde yeniden tasarladık. Geleneksel siber sigorta ürünlerinden farklı olarak Dijital Hayat Sigortası, ek önleme ve proaktif koruma katmanları ekliyor. Müşterilerin dijital parmak izini oluşturmak ve siber saldırılara maruz kalmalarını azaltmalarına yardımcı olmak için bir AI sohbet robotu kullanıyoruz. Sigorta sektörünün en saygın kurumlarından biri olan Swiss Re, bu yeni sınırları keşfetmek için bizimle ortak olmaya karar verdiği için mutluyuz.” dedi.

Bituach Haklai Insurance, İsrail’de Surance.ai’den 7/24 olay müdahalesi ve akıllı ev risk azaltma hizmetlerini içeren çözümü sunan ilk sigorta şirketi. Dijital Hayat Sigortası, ödeme uygulamaları, dijital bankalar ve e-ticaret platformları gibi dijital platformlar üzerinden dağıtıma uyacak şekilde tasarlandı.

Swiss Re’nin Akdeniz bölgesinde Çözüm Lideri Arnaud R. Kopp ise, “Son müşterilere hizmet etmek için siber teklifimizi tamamlayabilen ortaklar gördüğümüz için Connected Insurance ve Bituach Haklai sigortasını eşleştirdik. COVID-19 krizi, hanelerin siber riskler konusundaki farkındalığını artırdı ve kapsama için yeni ihtiyaçlara yol açtı. Bu ihtiyaçları karşılamak için dijital dağıtım ve katma değerli hizmetler kilit öneme sahip.”şeklinde konuştu.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir