Insurtech girişimi Bi’Sigortacı, Agito Ve İtü Teknokentten 250.000 tl Yatırım Aldı.

 Insurtech girişimi Bi’Sigortacı, Agito Ve İtü Teknokentten 250.000 tl Yatırım Aldı.

Sigorta yaptırmak isteyen kişiler ile, uzman lisanslı sigortacıları buluşturan sigorta pazaryeri bisigortaci.com Agito ve itü teknokentten  toplamda 250.000 tl yatırım aldı.

1997 yılında kurulan ve İTÜ Teknokentte bulunan Agito,  Türkiye’de sigorta sektörüne özel yazılım çözümleri üretmektedir. Yapılan 250.000 tl yatırımın 200.000 tl tutarı Agito‘dan ve 50.000 tllik yatırımı ise İTÜ Teknokente tarafından karşılandı. Bu yatırımlar ile beraber bisigortaci.com, resmi olarak şirketini İTÜ Teknokente taşıyacağını duyurdu.

”Bu yatırım ile beraber Türkiye’de ilk defa girişimcilik merkezlerinde bir sigorta girişimi bulunurken, ilk defa bir  insurtech girişim yatırımı aldı. Bisigortaci bu anlamda ilklerin arasına kendisini katmış oldu”

Aldığımız bilgiler dahilinde  startuplar  1 yıl boyınca İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi’nde Big Bang finaline hazırlandılar. Yaklaşık bu yıl 11 bin girişimcinin başvurduğu itü çekirdek ön kuluçka programı; ön eleme, çeyrek final, ve yarın final elemeleri yapılırken yarın finale kalan 70 girişimci ve sahnede sunum yapma hakkını bulan 20 girişimci yatırım turlarına çıktılar. İtü Çekirdeğe  başvuran yaklaşık 11 bin girişimcinin yanı sıra son 70’e kalan girişimciler arasında da tek sigorta girişimi ( insturtech)  bisigortaci.com oldu.

 

İTÜ Çekirdek | Erken Aşama Kuluçka Merkezi Nedir

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi; teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirlerine sahip, fikrinin inovatif ve ticari faaliyete dönüştürülebilir olduğuna inanan tüm girişimciler ve girişimler için doğru adrestir.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında kurulan İTÜ Çekirdek; bugüne dek 722 girişime ve 1613 girişimciye destek olmuştur. Finansal teknolojilerden sağlık teknolojilerine, arttırılmış gerçeklik uygulamalarından donanım projelerine kadar birçok farklı alanda projeye destek olmaya çalışan, otomotiv sektöründe ise  ayrı bir çağrısı bulunan İTÜ Çekirdek; girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir eko sistemdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir