Insurtech HUB ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Açıldı

 Insurtech HUB ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Açıldı

Türkiye’nin ilk Insurtech Kulukça Merkezi, Insurtech HUB ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile Yıldız Kuluçka Merkezi’nde açıldı. Insurtech Kulukça Merkezi’ne yerleştirilecek startupların belirleneceği “Insurtech Startup Programı” başvuruları da alınmaya başlandı.

Türkiye’de sigorta teknolojileri alanında yeni bir ekosistem oluşturmak amacı ile kurulan Insurtech HUB ilk organizasyonunu hayata geçirdi. Insurtech HUB, endüstri oyuncularını, sigorta sektörünün geleceğini değiştirecek yenilikçi sigorta ürünlerini ve hizmetlerini bulmak ve ortaya çıkarmak için bir araya getiriyor.

Türkiye’nin ilk Insurtech Kulukça Merkezi, yenilikçi teknoloji anlayışı ile yüksek verimlilik, operasyonel tasarruflar, yeni ürünler, yeni girişimler ve yeni yatırımlar imkânı sunan startup programları ile dünya sigorta sektörünün geleceğine yön verecek.

Genç startup’çılara seslendi

Insurtech HUB Genel Müdürü Elif Çetin, geleceğin iş modellerini Insurtech StartUp Programları’nın belirleyeceğini belirtti. Genç startup’çılara seslenen Çetin, “Dijital Sigortacılık, Risk Önleme, Bankasürans, Blockchain, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, Sahtekarlık Önleme, Siber Güvenlik, Sağlık, Otomotiv, Konut, Coğrafi Bilgi Sistemleri gibi birçok konuda, inovatif fikir, proje veya ürününüz varsa Insurtech Startup Programı dünyasındaki yerinizi alın” şeklinde çağrıda bulundu.

kaynak: sigortamedya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir