Insurtech Unicorn Zego, e-filolar için esnek ürünler geliştiriyor

 Insurtech Unicorn Zego, e-filolar için esnek ürünler geliştiriyor

İngiltere merkezli motor insurtech olan Zego, özellikle gıda ve market pazarının teslimat e-filoları için yeni ürünlerin piyasaya sürüldüğünü duyurdu

Hem filoların hem de bireysel sürücülerin dakikalar içinde fiyat teklifi almasını sağlayan bir platform ile Zego’nun yeni ürünleri, ısmarlama sigorta çözümü sağlayıcısı Wakam ile ortaklaşa geliştirildi.

İki yeni seçenek olacak:

Mopedler için kullanıma dayalı bir ürün. Şu anda popülerlik kazanan diğer tekliflere benzer şekilde, poliçe sahipleri düşük bir aylık ücret ve ardından gidilen her mil için ek küçük maliyetler ödeyecek. Telematik, ABAX tarafından hesaplanacak.

Aylık ücretlendirilen e-filolar için sabit vadeli yıllık teminat. Zego, bu ürünü toplu sigorta ödemelerinden kaçınmak isteyen şirketler için ideal olarak pazarlamakta. Bu alternatif, küçük işletmelerin iyi bir nakit akışını sürdürmesine yardımcı olabilir ve aynı zamanda yalnızca bir bütün olarak filoyu değil, aynı zamanda paradan da tasarruf sağlayan “kullanımdaki” filo araçlarını içeriyor.

Bu yeni ürünlerin geliştirilmiş esnekliğine ek olarak Zego, poliçelerini çok hızlı bir şekilde – bir hafta kadar kısa ile bir aydan biraz daha kısa bir sürede – hayata geçirilmesinin beklenebileceğini belirtiyor.

Bu hareket, çağdaş dağıtım hizmetlerinin hızlı gelişimini ve çevikliğini yansıtmak. Çok sayıda gıda ve bakkal şirketi çevrimiçi portalların değerini anladı ve Zego gibi insurtech’ler bu trendden yararlanmak için harekete geçiyor.

Ticari Direktör Ines Feracci, “Filo motorlu bisiklet ve e-bisiklet işletmeleri pazarı, özellikle COVID-19 salgınının bir sonucu olarak teslimat ve kurye hizmetlerindeki artış nedeniyle hızlı bir şekilde büyüyor. Birleşik Krallık’ta yukarı ve aşağı teslimat sürücüleri ve biniciler tarafından artan moped ve e-bisiklet kullanımının farkındayız ve ortaklarımızın yanı sıra artık bu işletmeler için çok daha uygun fiyatlı ve daha adil bir sigorta modeli sunabildiğimiz için mutluyuz. ” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir