Insurtech Zego, Dija’nın e-bisiklet filosunu sigortalayacak

 Insurtech Zego, Dija’nın e-bisiklet filosunu sigortalayacak

Londra merkezli insurtech Zego, bakkaliye ve yemek dağıtım şirketi Dija’nın e-bisiklet filosuna kullandıkça öde sigortası sağlayacak.

Insurtech unicorn Zego, eski Deliveroo yöneticileri tarafından kurulan 2021 bakkaliye ve yemek dağıtım şirketi Dija ile yeni ortaklığını duyurdu. 2016 yılında kurulan Zego, insurtech’in ilk ticari e-bisiklet poliçesine göre Dija’nın büyüyen e-bisiklet filosunu sigortalayacak. Zego kısa süre önce esnek sigorta kategorisinde, Birleşik Krallık’taki e-bisiklet ve moped filolarını kapsayacak şekilde tasarlanmış iki yeni ürünü piyasaya sürdü.

Şu anda Zego, yıllık teminattan kullandıkça ödemeye kadar bir dizi poliçe sunuyor ve beş ülkede 20.000’den fazla aracı sigortaladı. Şirket unicorn statüsüne ulaştı ve Zego’nun değerlemesini artıran 150 milyon sterlinlik bir yatırım turunun ardından Birleşik Krallık’ta ödülü alan ilk insurtech oldu.

Yeni sermaye, Zego’nun hizmetlerini diğer pazarlara yaymak için kullanılıyor. Zego’nun esnek poliçeleri Dija’nın e-bisiklet filosuna sabit vadeli yıllık teminat sağlayacak. Şirket, filosunu karşılamak için ağır bir peşin ücret ödemek zorunda kalmaması için aylık olarak ücret alacak.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir