İsveçli start-up Haidrun’dan sigortacılara blockchain platformu

 İsveçli start-up Haidrun’dan sigortacılara blockchain platformu

İsveçli teknoloji şirketi Haidrun, sigortacıları ve reasürörleri hedefleyen kurumsal bir blockchain platformu başlattı.

Haidrun’un özel blok zinciri platformu, her bir olayı, belgeyi veya işlemi güvenli ve kronolojik olarak günlüğe kaydederek şüpheli ve yinelenen işlemleri ortadan kaldırıyor. Doğrulandıktan sonra, eylemler kriptografik olarak “veri blokları” içinde mühürlenir ve değişmez hale gelir, bu da doğru, güvenli ve şeffaf kayıtlar sağlayarak gerçekliğin doğrulanmasını mümkün kılıyor.

Haidrun, bir Accenture raporuna göre, sigortacılıkta blockchain için küresel pazarın 2023 yılına kadar 1 milyar ABD dolarının üzerine çıkmasının beklendiğini belirtti.

İsveç merkezli Haidrun, yeni nesil blockchain teknolojisini geliştirmek için 2019 yılında kuruldu. Sonuç, hızlı işlem hızı, güvenlik ve ölçeklenebilirlik, mevcut sistemlerle birlikte çalışabilirlik ve önemli maliyet düşüşü sağlamak için güçlü özel dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) blok zincirlerini Yapay Zeka (AI) motorlarıyla birleştiren Haidrun kurumsal blok zinciri platformudur. Haidrun platformunun gelişmiş özellikleri, blok zincirinin gerçek ticari avantajlarını ortaya çıkarır ve şirket içinde veya hizmet olarak blok zinciri çözümü olarak dağıtılabilir.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir