İTÜ Çekirdekte, Insurtech Programı Açıldı.

 İTÜ Çekirdekte, Insurtech Programı Açıldı.

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumları güçlerini birleştirerek, İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçiriyor.

İTÜ ARI Teknokent ve sektörün önde gelen kurumlarından Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA; Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirerek, İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçiriyor.

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta; Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi ve İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirmek için harekete geçti. Programın detayları 15 Ocak 2019, Çarşamba günü İTÜ ARI Teknokent’te gerçekleşen etkinlikle duyuruldu.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli; Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı; İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp; İTÜ Çekirdek Program Danışmanı ve Mentoru Okan Utkueri; Agito Genel Müdürü Mutlu Uğursal, Aksigorta Strateji ve Transformasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Öge; Allianz Müşteri Yönetimi Direktörü Erkan Işıksal; Eureko Sigorta Genel Müdürü Uco Vegter; HDI Sigorta Management Information System Executive Emrah Çalık ve Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı’nın katıldığı etkinliği kalabalık bir medya topluluğu takip etti.

Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere 1 milyon TL ödül cansuyu olarak verilecek.

İş birliğiyle ilgili açıklama yapan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca; “Ülkemizin bu değerli kurumları, üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan; İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde başlatılan InsurTech Programı ile girişimcilere destek olarak, kendi sektörlerinin geleceğine yön verecek. Böylelikle İTÜ Çekirdek, sigorta sektörünün de inovasyon merkezi olacak” dedi.

 

Global başarı hikayeleri

Etkinlikte konuşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp de “İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nda yeni InsurTech çözümleri üretecek girişimleri geliştirmek; bu alanda sektörel bir ekosistem oluşturmak, girişimlerin ticarileşmesi ve global başarı hikayeleri oluşturmalarını sağlamak adına; ülkemizin sigorta sektöründeki dev isimlerini bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye belirtti.

İTÜ Çekirdek Program Danışmanı ve Mentoru Okan Utkueri ise şunları söyledi: “Sigorta sektörü, birey ve kurumların yaşam döngüsünün tüm kritik anlarına dokunan, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Dolayısıyla, son dönemde öne çıkan teknolojiler, sigorta sektörünü de yakından ilgilendiriyor. Aynı zamanda, içinde olduğumuz dijitalleşme sürecinde sektörün üzerinde yoğunlaştığı ve çözüm arayışında olduğu birçok problem noktası var. Sigorta sektörü ve girişimciler için çok önemli fırsatlar sunan bu programın, sektörümüzün geleceği adına atılmış büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir