Lloyd’s Lab inovasyon programına katılacak yeni insurtechleri açıkladı

 Lloyd’s Lab inovasyon programına katılacak yeni insurtechleri açıkladı

Lloyd’s, Lloyd’s Lab inovasyon hızlandırma programının yedinci grubuna katılacak 11 yeni insurtech girişimini duyurdu. Son grup, kripto para birimiyle ilgili ürünler oluşturmak da dahil olmak üzere müşteriler için daha basit ürünler oluşturmaya odaklanacak.

Program, 06 Eylül’den itibaren 11 takımın bir sonraki kohortu oluşturmak üzere seçildiği 179 başvuru aldı. Takımlar, rekabetçi bir sunum sürecinde Lloyd’s ve piyasa paydaşlarından oluşan uzman bir panel tarafından seçildi.

179 başvuru arasından seçilen Start-up’lar üç temaya yönelik sunumlara göre sıralandı. İddialar, veriler ve modeller ve kripto para birimleri. Arka arkaya ikinci grup için, Lloyd’s ayrıca ana temaların dışında sahalar sunan joker oyuncuları da kabul etti. Bu start-up’lar kara para aklama, robotik ve inşaat gibi alanlara odaklanıyor. Ekipler, Lloyd’s pazarına uyarlanabilecek sigorta ürünleri ve hizmetleri oluşturmak için çalışacak.

Lloyd’s Lab’in kıdemli yöneticisi Ed Gaze, “Yedinci grubumuz için yeni ekipleri Lloyd’s Lab’e davet etmekten heyecan duyuyoruz. Dijital, para birimi ve siber konusunda uzmanlığa sahip insurtech’leri davet etme kararı, sigorta endüstrisi için giderek artan bir zorluk teşkil eden işletmeleri, bireyleri ve hükümetleri hedef alan yeni ve karmaşık saldırılardaki artışı takip ediyor. Lloyd’s Lab ile çalışmak üzere dünyanın dört bir yanından son teknoloji sigorta teknolojilerini bir kez daha güvenceye almaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir