Next Insurance, Juniper Labs’ı satın alıyor

 Next Insurance, Juniper Labs’ı satın alıyor

Küçük işletmelere odaklanan insurtech şirketi Next Insurance, aynı segment için alternatif veri ve sigortalama teknolojileri sağlayıcısı Juniper Labs şirketini satın alacağını açıkladı.

Satın alma işlemi, iş kazası sigortası ve genel sorumluluk sigortası teklifleri geliştiren Next’e makina öğrenmesi kapasiteleri kazandıracak. Juniper Labs, açık verileri ve makina öğrenmesini veri toplama ve sigortalama süreçlerini otomatikleştiren araçlar inşa etmek için kullanarak daha iyi risk şeffaflığı sunuyor.

Next Insurance COO’sı Sofya Pogreb şunları söylüyor, “Juniper Labs teknoloji ve iş kazası sigortası uzmanı şirketi stratejik olarak satın almak, fiyatlandırmayı ve karar vermeyi ölçeklemeye yardımcı olacak şekilde makina öğrenmesi gibi ilgili teknolojilere yaptığımız yatırımları derinleştirecek. Juniper Labs takımını, küçük işletme sigortası için tek durak haline getirme amacımızla bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Şirketin açıklamalarına göre Juniper aynı zamanda Next’e tasarım ve makina öğrenmesini de getiriyor. Juniper Labs kurucu ortağı ve CEO’su Lance Poole’a göre “Next Insurance ve Juniper Labs, verinin daha uygun fiyatlarla daha iyi online deneyim sunma çabalarında farklılaşmada kilit rol oynadığına inanıyor”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir