NYDIG’den Bitcoin destekli yeni sigorta çözümü

 NYDIG’den Bitcoin destekli yeni sigorta çözümü

New York Dijital Yatırım Grubu ( NYDIG), Bitcoin odaklı yeni girişimi finanse etmek için önde gelen sigorta sağlayıcılarından 100 milyon dolar topladı.

New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), büyüme sermayesi finansman turunun tamamlanmasının ardından yeni bir ticari sigorta girişiminin başlatıldığını duyurdu. Şirket, 100 milyon dolarlık finansman sağladı ve “ABD merkezli hayat sigortası ve yıllık ödeme sağlayıcıları için Bitcoin destekli çözümleri” başlatacak.

Şu anda NYDIG, sigortacılara, bankalara, şirketlere, kurumlara ve HNW bireylerine Bitcoin yatırım ve teknoloji çözümleri sunuyor. Haber, eski TransRe CEO’su Mike Sapner’ın NYDIG’in yeni Global sigorta çözümleri başkanı olarak bu çabaya öncülük edeceği duyurusundan kaynaklanıyor. TransRe, dünyanın en büyük reasürörlerinden biri. Yeni Bitcoin tabanlı sigorta çözümünü destekleyen yatırımcılar, mevcut stratejik ortakları New York Life ve MassMutual’ın yanı sıra Starr Insurance, Liberty Mutual Insurance ve diğerlerini içeriyor.

NYDIG’in kurucu ortağı ve CEO’su Robert Gutman, yeni sigorta çözümünün piyasaya sürülmesinden bahseden, yeni sermaye fonunun “Bitcoin’in yeni sigorta alanlarına doğru genişlemesini” hızlandıracağını söyledi. Geçtiğimiz altı ayda NYDIG, temiz enerji, sigorta ve bankacılık konularında Bitcoin ile ilgili ticari girişimler için 450 milyon dolar kazandı

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir