Endonezyalı insurtech Qoala, FairDee’yi satın aldı

 Endonezyalı insurtech Qoala, FairDee’yi satın aldı

Jakarta merkezli girişim Qoala, daha güvenli sürüşü destekleyen ve premium çözümleriyle dolandırıcılık iddialarını azaltan bir otomobil insurtech olan FairDee’yi satın aldığını duyurdu. Hareket, Qoala’nın hizmetlerini Tayland’a genişletmesi ve daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunması için fırsatlar yaratacak. Şu anda Qoala, omnichannel platformu aracılığıyla geniş bir teklif yelpazesi sunuyor.

2018 yılında kurulan ve Sequoia, MDI Ventures ve Golden Gate Ventures tarafından desteklenen şirket, sigorta hizmetlerinde devrim yaratmak için Büyük Veri, makine öğrenimi (ML) ve yapay zeka (AI) ile IoT ve blok zincirinden yararlanıyor.

Qoala, lansmanından bu yana ayda iki milyondan fazla poliçe işledi ve hayat sigortası, sağlık, fintech, motorlu taşıt, lojistik, sarf malzemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere kilit sektörlere hizmet veren çeşitlendirilmiş bir ortaklık portföyüne sahip.

Lider ortaklar arasında şu anda Allianz, Zürih, Chubb, OVO, Momo, Tokio Marine, Great Eastern, GrabKios, Traveloka ve Dana yer alıyor ve 2020’de Qoala, bölgesel varlığını Malezya ve Vietnam’ı da içerecek şekilde genişletti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir