Quick Sigorta dijital sigortacılığa yeni bir soluk getirecek

 Quick Sigorta dijital sigortacılığa yeni bir soluk getirecek

Bir süredir kuruluş sürecini tamamlamaya çalışan Quick Sigorta, Hazine Müsteşarlığından ruhsatını aldı. Şirket, hayat dışı tüm branşlarda dijital sigortacılık yapacak.

Seval ÖZKAP

Sigorta sektöründe bir süredir oyuna girmeyi bekleyen Quick Sigorta, Hazine Müsteşarlığından ruhsatını aldı. Hayat dışı tüm branşlarda faaliyet gösterecek olan şirket, son hazırlıklarını tamamlamak üzere. Dijital sigortacılık alanında fark yaratmak isteyen şirket, tüm dağıtım kanallarına açık olacak.

Şirket, iş dünyasının, teknolojinin ve genel olarak iletişim süreçlerinin “dijital” kavramı etrafında gelişmeye başlaması ile beş yıl önce proje olarak ortaya çıktı. O dönemde yabancı yatırımcıların ilgisini çeken proje, yatırımcıların yerli yatırımcı ile birlikte işe başlamak istemesi ve yerli yatırımcıların projeye ilgisiz kalması nedeniyle rafa kaldırıldı. Ancak iki yıl önce MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, projeye yatırım kararı alınca Quick Sigorta için çarklar dönmeye başladı.

Bürokrasi ve onay süreci yok

Yatırım kararının ardından ekip oluşturmak için kolları sıvayan Quick Sigorta, dijital sigortacılık anlayışıyla hareket edeceği için dijital teknolojilere inanan ve dijital dünyaya yakın kişileri de bir araya getirdi. Bireyler ve toplumla temas eden tarafın ‘dijital’, arka tarafın ise klasik olmadığı bir planlama yapan Quick Sigorta, bürokrasi ve onay sürecinin olmadığı, ortak akıl olarak hareket eden bir yapı ile yol alacak. Bireyler, kurumlar ve toplum için son derece önemli bir işlevi olduğuna inanan Quick Sigorta taraflarla ilişkisini sadece fiyat verme, poliçe satma, hasar ödeme çerçevesine sıkıştırmamayı hedefliyor.

“Rakamların peşinde şuursuzca koşmayacağız”

Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen, dijital sigortacılığın ilk temsilcisi ve sektörde güçlü, sevilen bir aktör olacaklarını söylüyor. Rakamların peşinden şuursuzca koşmayacaklarını söyleyen Uluçeçen, “Sevilmek için bireylere rakam olarak bakmamak gerekiyor. Tabii ki kar eden bir şirket olacağız ancak bunu mutsuz ettiğimiz insanlar üzerinden yapmayacağız. Büyük olmak, her zaman rakamlarla ifade edilen bir şey değildir,

buna her zaman dikkat edeceğiz. Sevilen bir kurum olmak için ise iletişimi etkin kullanan bir yapıda olmamız lazım. Tek yönlü bir iletişimden söz etmiyorum. Adı üstünde ‘sosyal medya’, orada ‘resmi’ ve ‘tüzel kişilik’ tarzı ile var olamazsınız” diyor.

Piyasa şartlarının yeni bir sigorta şirketi için uygun olup olmadığını sorduğumuz Uluçeçen, piyasada çok sayıda yeni şirkete yer olduğunu düşündüğünü belirterek, şöyle konuşuyor: “Sigortacılık uzun vadeli bir yatırım. İnsanlara ve kurumlara güvence sağlayan, güvence veren yapıların, değişen, zorlaşan piyasa şartlarına göre kararlar almasının doğru olmadığını düşünüyorum. Sektör sadece şirketlerden oluşmuyor. Bizim liderlik yapmamız ve tüm paydaşlarımıza güven vermemiz lazım.”

Quick Sigorta neler hedefliyor?

_ Uygun fiyatlandırma, hızlı ve kolay hasar çözümü için ‘sigorta’ kavramının önemini anlatacak güçlü bir yapı ile piyasada olmak.

_ Hızlı bir web altyapısı, etkin ve pozitif bir yaklaşım içinde hareket edecek sosyal medya hesaplarını devreye almak.

_ Genel başlıkların içinden sıyrılmış sigorta ürünleri sunmak.

_ Mobil sigortacılık yaklaşımıyla tüm işlemlerin cep telefonuyla yapılabilmesini sağlamak.

_ Şeffaf, samimi ve sürekliliği olan bir iletişim hedefiyle ilerlemek.

_ Sigorta güvencesini, maliyetleri tüketici lehine kontrol ederek sunmak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir