Sigorta acenteleri artık ‘Daha Güçlü’

 Sigorta acenteleri artık ‘Daha Güçlü’

‘Daha Güçlü Acenteler’ platformu 15 Ocak Cumartesi günü Beykoz Çavuşbaşı Kasrı’ndaki toplantısını Türkiye’nin bir çok bölgesinden gelen temsilcisi ve sigorta acentelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü yapan İsmet Küçüksarı’nın yanı sıra sigorta sektörünün tecrübeli isimlerinden SAİK İl Delegesi Hayrettin Gegez, Osman Köse ve Tahsin Ayhan konuşmacı olarak salondaki diğer meslektaşlarıyla soru-cevap şeklinde katılım sağladılar.

Toplantının ilerleyen dakikalarında kürsüye çıkan Daha Güçlü Acenteler platformu başkanı Abdurrahman Köse, sektörün sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerini açıklayarak, sigortacılığın ülkemizde ne kadar önemli ve zor bir meslek olduğunu, esasında sektörün genel sorununun sektörel bir karar alınması için bürokrasinin ağır işlediğini ve bu sorunların çözümü için sektörün bağımsız bir birliğinin olması gerektiğini vurguladı. Bağımsız birliğin kurulmasıyla ilgili neler yapılmasını gerektiğini katılımcılarla paylaşan Abdurrahman Köse, bu birliğin kurulmasının hem yapmış olduğumuz mesleğe hem de sektörel kararların daha hızlı alınmasına faydalı olacağını belirtti.

Acentelerin bağımsız birlik çatısı altında mesleklerini icra ederken etik kurallar içerisinde yapılmasını ve bu mesleğin bağımsız birlik ile denetiminin daha kolay olacağını, sigorta acentelerinin bir meslek mensubu statüsünde olacağını, Türkiye’de kurulmuş bir çok birliği örnek göstererek katılımcılara anlattı.

GOOGLE’DAKİ SİGORTA SAHTECİLİĞİNE ÇÖZÜM

Konuşmasının ilerleyen dakikalarında son 3 ayda neler yaptıklarıyla ilgili konuşan Köse, Google’daki sigorta dolandırıcılığını çözmek için Google ile irtibata geçtiklerini ve ilerleyen süreçte toplantılarla bu sorunu çözeceklerinin müjdesini verdi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir