Sigorta dolandırıcılığı ile mücadele eden Shift Technology yatırım aldı

 Sigorta dolandırıcılığı ile mücadele eden Shift Technology yatırım aldı

Yapay zeka teknolojilerini kullanarak sigorta dolandırıcılığı ile mücadele eden Shift Technology, 220 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım sonrası 1 milyar dolar değerlemeyi aşan girişim unicorn oldu.

Insurtech alanındaki gelişmeler son dönemde ciddi ölçüde hız kazandı.  Shift Technology, Seri D turunda 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 220 milyon dolar yatırım aldı.

Seri D yatırım turu, Avenir’in katılımıyla Advent Tech ve Advent International tarafından yönetildi. Accel, Bessemer Venture Partners, General Catalyst ve Iris Capital, 2019’da Bessemer liderliğinde gerçekleşen Seri C turunun bir parçasıydı. Bu turla birlikte Shift’in günümüze kadar aldığı toplam yatırımı miktarı 320 milyon dolara ulaştı.

Shift Technology, sigortacıların online dolandırıcılığı yenerek güvenilir müşteri deneyimleri sunmalarına yardımcı oluyor. Girişim, yapay zekanın (AI) gücünü yanına alarak dolandırıcılık tespiti, talep otomasyonu zorluklarını çözme ve sigortacıları inanılmaz müşteri deneyimleri sunma konusunda güçlendirme potansiyeline sahip olduğu inancına dayanıyordu.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir