Sigorta Şirketi Hasar Talebini Chatbot Üzerinden Alıyor

 Sigorta Şirketi Hasar Talebini Chatbot Üzerinden Alıyor

Polonya’nın en eski sigorta şirketi, müşterilerinden gelen hasar taleplerini daha hızlı çözüme ulaştırabilmek adına Facebook’u ve mesajlaşma uygulaması Messenger’ı kullanmaya başladı.

1920’de kurulan, Polonya’nın en büyük ve en eski sigorta şirketi, Warta, Facebook gibi sosyal medya mecralarına yabancı değil. Son olarak müşterilerin Facebook’u kullanarak hak talep etmesine olanak sağladı.

Müşteriler Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ı kullanarak gerekli bilgileri şirkete aktarıyor. Bu bilgiler sadece sürecin hızlı bir şekilde sonuçlanması için kullanılıyor. Öte yandan poliçe sahipleri şirketin mobil uygulamasını da kullanarak hasar talebinde bulunabiliyor.

Polonya’nın en eski sigorta şirketi Warta, hasar talepleri konusunda geliştirdikleri hızlı yollardan gurur duyduklarını belirtirken çözüm süreci sırasında herhangi  bir uzman kullanmadıklarını da açıkladı.

Şirketin istatistiklerine göre, hasar taleplerinin yarısından fazlasında müşteri ile telefonda konuşurken ödeme kararı alındı. Şirketin konuyla ilgili açıklamasında çoğu dosyada müşteri ile kısa bir telefon görüşmesi yaparken hasarın boyutunu belirlendiği, bu sırada sistem tarafından eş zamanlı olarak hasarın hesaplandığı belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir