Sürücüsüz araçların sigorta primlerine indirim olacak

 Sürücüsüz araçların sigorta primlerine indirim olacak

Güney Kore bir ilke imza attı ve sürücüsüz araçların, motorlu taşıt sigortası indiriminden yararlanabileceği yönlü bir karar aldı

Kore Sigorta Geliştirme Enstitüsü (KIDI), özerk sürüş teknolojisi kullanan gelişmiş emniyet cihazlarına sahip araçların, daha iyi güvenlik kayıtları nedeniyle% 12,6’ya kadar motorlu sigorta primleri kazanabileceğini açıkladı.

Enstitü, motorlu taşıt sigortası bilgilerini, Kara, Altyapı ve Taşımacılık Bakanlığının izni ile Hyundai ve Kia otomobillerindeki güvenlik cihazlarından toplanan verilerle birleştirdi. BusinessKorea’da yer alan habere göre, 12 çeşit emniyet cihazından elde edilen bilgiler, kaza ihtimalini hesaplama konusunda KIDI tarafından bir hasar oranı bazında kullanıldı.

Çalışma, altı güvenlik özelliğinin kazaların önlenmesinde olumlu bir katkı sağladığını ve bu kişilerin prim indirimleri için uygun olduğunu buldu. Bunların, özerk acil fren (AEB), şeritte yardım sistemi (LKAS), pasif çarpışma uyarı sistemi (PCWS), şerit kalkış uyarı sistemi (LDWS), uyarlanabilir cruise kontrol (ACC) ve uyarlanabilir ön aydınlatma sistemi (AFLS) olduğu açıklandı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir