Uluslararası insurtech’ler büyüme için Avustralya’yı hedefliyor

 Uluslararası insurtech’ler büyüme için Avustralya’yı hedefliyor

Uluslararası insurtech’ler, yerel pazarın “cazip fırsatları” sayesinde Avustralya’ya akın ediyor.

Insurtech Avustralya CEO’su Rita Yates, InsuranceNEWS.com.au’ya yaptığı açıklamada, denizaşırı firmaların artık üyeliğinin% 10’unu oluşturduğunu söyledi.

“Giderek daha başarılı uluslararası insurtech’ler, Avustralya’yı ölçeklendirmek için çekici bir sigorta pazarı olarak görüyor ve Avustralya’yı işlerini büyütmek istedikleri bir yer olarak keşfeden bu uluslararası oyuncularla sık sık tartışıyoruz” diyen Yates sözlerine “Bunu, bu işletmelerin Avustralya’da yeni yenilikler getirdiği ve istihdam yarattığı ekosistemimizin devam eden büyümesi için gerçek bir olumlu olarak görüyoruz. insurtech sektörünün pandemi boyunca “büyük ölçüde dirençli” olduğunu ve bazı operasyonların başarılı olduğunu belirterek devam etti.

Ayrıca Yates “Sigortacılık görevlileri, teknolojinin her zamankinden daha önemli olduğu bir zamanda odak, enerji ve kaynakları dijital stratejilere ve dönüşüme kaydırıyor. Bu faktörler Insurtech Avustralya ekosisteminin son 18 ayda büyümeye devam ettiğini gördü ve organizasyon şu anda 70’den fazla insurtech girişimini ve ölçek büyütmesini ve 28 kurumsal ortağını destekliyor” diyerek sözlerine devam etti.

Bu rakamlar 18 ay öncesine göre% 20 arttı ve Insurtech Australia da Avustralya’nın yurtdışındaki insurtech büyümesini desteklemek istiyor.

SOSA ve Austrade ile birlikte düzenlenen Tel Aviv Virtual Insurtech Eğitim Kampına ek olarak, önümüzdeki altı ay boyunca Avustralya insurtech’lerinin en çok hedeflediği bölgeler olan İngiltere, ABD, Yeni Zelanda ve Asya’ya ölçeklenmeye odaklanan bir dizi etkinlik olacak.

Yates, Insurtech Australia’nın ayrıca üyelerin görevdeki şirketlerle başarılı ortaklıklar kurmalarına yardımcı olduğunu ve bu yılın ilerleyen saatlerinde başlatılacak yeni girişimlerle yardımcı olduğunu söyledi.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir