Waffle finansman turunda 5 milyon dolar topladı

 Waffle finansman turunda 5 milyon dolar topladı

New York merkezli bir insurtech şirketi olan Waffle, BetterLabs Ventures ve Techstars’ın katılımıyla Verve Ventures liderliğindeki bir tohum fonu turunda 5 milyon dolar topladı.

Şirket, CEO ve Kurucu Ortak Quentin Coolen tarafından yönetilecek ve fonları operasyonları ve iş erişimini genişletmeye devam etmek için kullanmayı planlıyor.

Waffle, kullanıcıları ülke çapındaki sigorta sağlayıcılarıyla Amerika’da dakikalar içinde buluşturan bir tüketici platformu. Lansman Pet, Travel, Life, Cyber ve Renter’ın sigortası ile başlıyor. Otomobil ve Ev sigortası önümüzdeki ayın sonunda kullanıcılara sunulacak.

Coolen şunları söyledi: “Sigorta bir insanın hayatındaki en önemli ve gerekli şeylerden biridir, ancak aynı zamanda en sinir bozucu olanlardan biridir. Amerikalılar sigorta söz konusu olduğunda sürekli mücadele ediyorlar. İdeal teminattan daha az, ağdan çıkma ihtiyacının maliyeti, risk azaltma eksikliği, vb. Bu kadar zor veya bir sürecin karmaşık olması gerekmez ve bu neden Waffle yapmak için yola çıktık. İnsanlara, hayatlarında en önemli olan şeyler söz konusu olduğunda bir güvenlik ve emniyet duygusu sağlamak istiyoruz.” dedi.

Verve Ventures’tan Wassim Matar ise: “Dünyanın bilim ve teknolojiyle çalışma şeklini değiştiren şirketlere yatırım yapmayı seviyoruz. Waffle tam da bunu, ortalama bir insanın hayatının en önemli kısımlarını sigorta ettirme biçiminde devrim yaratarak yapıyor. Sigorta herkesi ve her şeyi etkiliyor, bu yüzden Waffle gibi halihazırda faaliyet gösterdiğimiz çok eskimiş ve dokunulmaz sistem üzerinde gelişme gösteren şirketlere yatırım yapmak istiyoruz. ” şeklinde konuştu.

Sigorta Editoru

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir